Enerji işçisi elektriksiz kalırsa

Yatağan termik Santrali önünde önceki gün direniş çadırı kurarak özelleştirmeye karşı nöbet tutmaya başlayan enerji ve maden işçileri ülkeyi aydınlatmak için elektrik ürettikleri işyerlerinin kapısında elektriksiz kalınca Yatağan Belediyesinden getirdikleri jeneratörle çadırlarını aydınlatmaya çalıştılar. İşçiler yaşadıklarını Karadeniz fıkrasına benzeterek, “burası Karadeniz değil, ama sağ olsun genel müdürümüz Karadeniz’li” diyerek göndermede bulundular.

Enerji işçisi elektriksiz kalırsa
 Dün yapılan basın açıklamasında da kendilerini tahrik etmek için her türlü yola başvurulduğunu ancak soğukkanlılıklarını korumaya çalıştıklarını vurgulayan Enerji ve Maden işçileri YEAŞ Genel müdürü İbrahim Hakkı Gül’ün önce çadır kurdurtmamaya çalıştığını, ardından da kendilerine işyerinden elektrik ve su verilmemesi konusunda yetkililere talimat verdiğini ileri sürdüler.

Akşam saatlerine kadar bekleyip santralden elektrik temin edemeyen enerji ve maden işçileri çareyi Yatağan belediyesinden yardım istemekte buldu. Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın talimatıyla santral önünde kurulan direniş çadırına getirilen iki jeneratör ile çadırlarını aydınlatan işçiler, “yaşadıklarımız Karadeniz fıkrası gibi, elektrik ürettiğimiz işyerimizin önünde, elektriksiz bırakıldık. Burası Karadeniz değil ama, sağ olsun genel müdürümüz Karadeniz’li” diyerek yaşananları özetlemeye çalıştılar.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68