ENERJİ VE MADEN İŞÇİLERİNDEN SESSİZ ANMA

Manisa'nın Soma ilçesindeki bir maden ocağı faciasında hayatını kaybeden işçiler için Yatağan Garaj yanında bulunan Madenci Heykeli önünde, Yatağan Termik Santralinde çalışan enerji ve maden işçileri sessiz anma eylemi yaptılar.

ENERJİ VE MADEN İŞÇİLERİNDEN SESSİZ ANMA
 Yatağan Termik Santrali ve bu santrallere kömür temin eden linyit sahasında çalışan enerji ve maden işçileri Soma’da meydana gelen kazada hayatını kaybeden işçiler için sessiz anma eylemi yaptılar.

Ellerinde "Soma'nın hesabını soruyoruz" ve "Hesap Soruyoruz" yazılı dövizlerle anma eylemi yapan işçiler kazanan sorumlularının bir an evvel bulunmasını istediler. Anma eylemi yapan işçiler adına açıklama yapan Maden İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Ergenç, kazanın üzerinden günler geçmesine rağmen sebebinin halen daha belirlenemediğini belirterek; “Kazanın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen henüz kazanın neden kaynaklandığını, ne kadar işçi arkadaşımızın şehit düştüğü hâlâ belirlenememiştir. Yüreğimiz yanıyor, acımız ve öfkemiz büyük. Dünyaları verseniz bu acıları hafifletebilir misiniz? Her şey para demek değildir. Siyasi iktidar ısrarla bu işin fıtratında var iş kazası diye bir şey var diyerek bu cinayetlerin üzerini örtemez" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68