Engelli park yerlerine hatalım parklara cezai işlem uygulandı

Yatağan Emniyet Müdürlüğü’ne ağlı Trafik Tescil Şube ekipleri, ilçe merkezinde engelli vatandaşların araçlarını park edebilmeleri için ayrılmış alanlara araçlarını park edenlere cezai işlem uyguladı.

Engelli park yerlerine hatalım parklara cezai işlem uygulandı

Yatağan Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil Şube ekipleri engelli vatandaşların araçları için ayrılmış park yerlerine aracını park edenlere cezai işlem uyguladı.

Yatağan ilçesindeki sokak ve cadde üzerindeki engelliler için ayrılmış, tabela ve işaretler ile belirtilen alanlara yapılan hatalı park eden sürücülere ve araçlara ceza kesildi. Trafik Tescil Şube Amirliği ekipleri engelliler için ayrılmış bölgelere park eden araç sahiplerine araçlarını kaldırmaları yönünde uyarı yaptı, araçlarının yanına gelmeyip çekilmeyen araçlar çekici yardımı ile otoparka çekildi.

Yapılan uygulamalarda engelli otoparkına park eden araçlara, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 61'nci maddesine göre 288 lira para cezası ve 10 puan ceza yazıldı.

Trafik Tescil Şube Amirliğinden edinilen bilgiye göre engelliler için ayrılmış park yerlerine engelsiz araçların park etmemesi konusunda farkındalık oluşturmak adına denetimlerin daha sık yapılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68