ENSAR VAKFINDAN İSTANBUL GEZİSİ

Ensar Vakfı Yatağan Şubesi tarafından ‘Merhaba İstanbul Projesi’ kapsamında Yatağan’dan on öğrenci İstabul’un tarihi ve kültürel yerlerini gezdi.

ENSAR VAKFINDAN İSTANBUL GEZİSİ
 Geçtiğimiz hafta Ensar Vakfı Yatağan Şubesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da desteği ile Merhaba İstanbul Projesi kapsamında İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerine gezi düzenlendi. Gezi hakkında Ensar Vakfı Yatağan Şubesi tarafından yapılan açıklamada; “Ensar Vakfı Yatağan şubemiz geçtiğimiz hafta “MERHABA İSTANBUL PROJESİ” adı altında GENÇLİK ve SPOR  BAKANLIĞIMIZIN da katkılarıyla ilçemizde öğrenim gören on öğrencimize İstanbul gezisi düzenledi. Gezide İstanbul’un belli başlı tarihi ve kültürel yerlerine rehberler eşliğinde ziyarette bulunuldu. Ayasofya, Dolma Bahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Küçüksu Kasrı, Panaroma  Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Minatürk, Sultan Ahmet, Eyüp Sultan Camii…vs. tarii ve kültürel yerler ziyaret edildi.

 “MERHABA İSTANBUL PROJESİYLE” Türkiye’nin farklı bölgelerinde öğrenim gören ve ikamet eden 13-30 yaş arası gençlerin; günün bir kısmında değerler üzerine uzman eğitmenlerin seminerlerine katılmaları, bir kısmında İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerine rehberler eşliğinde geziler düzenleyerek, sosyal aktivitelerle etkinliklerin zenginleştirilmeleri amaçlanmaktadır” deniliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2013, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68