Ensar Vakfı’ndan yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül

Esnar Vakfı Yatağan Şubesi, Muğla’da düzenlenen “Genç Bilal’ler Ezan Okuma” ve “Genç Seda Kur’an-ı Kerim Okuma” yarışmalarında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Ensar Vakfı’ndan yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül
 Ensar Vakfı Yatağan Şubesi, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen “Genç Bilal’ler Ezan Okuma” yarışmasında il birincisi seçilen Yatağan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Durmuş Karadağ, Ortaca ilçesinde düzenlenen “Genç Seda Kur’an-ı Kerim Okuma” yarışmasında il birincisi seçilen Yatağan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ferhat Çakır ile il dördüncüsü seçilen aynı okulun öğrencisi Suriyeli mülteci Bustani Eid’i ödüllendirdi.

Muğla’daki çok sayıda lise düzeyindeki imam hatip okullarının öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi için düzenlenen törende, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Ensar Vakfı Yatağan Şube Başkanı Cemil Çamcı, aynı zamanda AK Parti Yatağan İlçe Başkanı olan Ensar Vakfı Yatağan Şube Başkan Yardımcısı Ali Tekin, Okul Müdürü Sezai Doğan, şube müdürleri, Ensar Vakfı üyeleri ile öğretmenler hazır bulundu.

Ensar Vakfı Şube Başkanı Çamcı, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Yatağan’ı Muğla’da başarıyla temsil eden öğrencileri kutlayarak, “Yatağan İmam Hatip Lisesi’nin öğretmen yetersizliğine rağmen öğrencilerimiz azimli bir şekilde yarışmalara hazırlanmış ve elde ettikleri başarılarla göğsümüzü kabartmıştır” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal ise, Yatağanlı öğrencilerin yarışmaları başarıyla tamamlamalarını öğrendiklerinde büyük bir sevinç yaşadıklarını belirterek, “Genç Bilal’ler Ezan Okuma yarışmasında il birincisi olan Durmuş Karadağ, 12 Nisan’da Fethiye’de yapılacak olan bölge yarışmasında yarışacak. Genç Seda Kur’an-ı Kerim Okuma yarışmasında il birincisi olan Ferhat Çakır ise, Uşak’ta düzenlenecek olan bölge yarışmasında ilimizi temsil edecek. Her iki öğrencimiz de, bölge yarışmasında 10 il birincisiyle yarışacak. Kendilerine bölge birinciliği yarışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90