Ensar Vakfı’nın İftar Yemeğinde İzdiham

Ensar Vakfı Yatağan Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine bin kişi beklenirken bin 500’e yakın kişi katılınca büyük bir izdiham yaşandı. Bazı vatandaşlar oturacak yer bulamazken parkın duvarlarını masa olarak kullandı.

Ensar Vakfı’nın İftar Yemeğinde İzdiham
 Ensar Vakfı Yatağan Şubesi, düzenlediği iftar yemeğiyle Yatağanlılarla bir araya geldi. Yeni Mahalle Camii yanındaki parkta düzenlenen iftar yemeğine, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Yatağan eski vaizi ve Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Dairesi Başkanı Yaşar Çapcı, AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Osman Koç, Ensar Vakfı Yatağan Şube Başkanı Cemil Çamcı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı iftar yemeğine katılanlara 3 istasyon ile yemek ikramında bulunurken bazı vatandaşlar kalabalık nedeniyle oturacak yer bulamadı ve bu yüzden iftar yemeğinin düzenlendiği parkın duvarlarını masa olarak kullandı.

İftarın yapılmasının ardından konuklara hitaben bir konuşma yapan Ensar Vakfı Yatağan Şube Başkanı Cemil Çamcı, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen ve katkıda bulunan iş adamları başta olmak üzere herkese teşekkür etti.

Ensar Vakfı’nın Yatağan Şubesi’nin kuruluşunun ikinci yılında düzenledikleri ikinci iftar yemeğiyle Yatağanlılarla bir araya gelmelerinden dolayı Allah’a şükrettiğini ifade eden Çamcı; “Peygamberimiz, oruçlunun iki sevinci vardır; biri iftar ettiği vakit, diğer de Allah’a kavuştuğu vakittir, buyurarak iftarın önemini ortaya koymaktadır. İnsanlara ramazan gününde Allah için yardım etmenin, bir lokma ekmek sunmanın manevi kazançlarını düşünen inanmış gönüller, her ramazan bir iftar sebebiyle büyük bir gayretin içerisine girmektedir. Bu iftar bereketinin farkında olan müminler, birbirlerine iftar ettirerek Allah’ın lütfuna mazhar olmaya çalışıyorlar. Rabbim hepimizin niyetlerini ve dualarını kabul buyursun” şeklinde konuştu.

Çamcı’dan sonra 2004 yılında Yatağan’a vaiz olarak gelen ve daha sonra görev aldığı makamların ardından son olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Dairesi Başkanlığı görevine getirilen Yaşar Çapcı, fiziki olarak ayrı olmalarına rağmen geçen süre içerisinde gönüllerinin bir arada olduğunu söyledi. Bütün dostları aynı anda ve bir arada görmenin hazzını yaşadığını belirten Çapcı, “Ramazan, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ayıdır. Cenab-ı Hak, bu beraberliğimizi, birlikteliğimizi, sevgimizi ve muhabbetimizi ilelebet, kıyamete kadar payidar eylesin” dedi.

İftar yemeği boyunca, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68