Epos 7’den Yatağan Gezisi

Kültür mirasımızın gelecek nesillere aktarılması amacı ile kurulan Epos 7 Derneği’den bir heyet geçtiğimiz pazartesi günü Yatağan’da bulunan Stratonikeia Antik Kenti, Osman Hamdi Bey Konağı ve Pınarbaşı Tesisleri’ni gezdiler.

Epos 7’den Yatağan Gezisi
 Kültür mirasımızın gelecek nesillere aktarılması için geçtiğimiz yıllarda kurulan Epos 7 derneği Yatağan’da bulunan tarihi ve kültürel alanları gezdiler. Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı Hamdi Topçuoğlu’nun öncülüğünde Yatağan’a gelen dernek üyeleri Stratonikeia Antik Kenti, Osman Hamdibey Konağı ve Pınarbaşı’nı gezdiler.  Epos 7 Derneği üyelerini Stratonikeia Antik Kenti’nde Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz karşıladı. Stratonikeia Antik Kenti’ne gelen Epos 7 Derneği üyelerine Stratonikeia Kazı Başkan Yardımcısı Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Tunç Sezgin rehberlik etti. Dernek üyeleri daha sonra Turgut Mahallesi’nde bulunan Osman Hamdi Bey Konağı ve Bozüyük Mahallesi’nde bulunan Pınarbaşı Tesislerini gezdiler. Yatağan’da bulunan tarihi ve turistik alanlara düzenlenen gezi hakkında bilgi veren Epos 7 Derneği Başkanı Zafer Kozanlıoğlu; “Dernek olarak ilk defa Yatağan bölgesinde bir gezi düzenliyoruz. Bölgenin tarihi ve turistik alanların güzelliği hakkında şaşkınlığımızı gizleyemedik. Bizler kültür elçileri olarak bulunduğumuz her ortamda Yatağan’ın güzellikleri tanıtmaya çalışacağız. Gösterilen misafirperverlik nedeni ile gerek kazı heyetindeki görevlilere gerekse Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Dernek üyelerinin Yatağan’a gelmesinde önemli rolü olan Muğla Kent Konseyleri Birlik Başkanı Hamdi Topçuoğlu’na teşekkür eden Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz; “Kültürümüzün ve tarihi alanlarımızın tanıtılması için bu tür derneklerin gezileri çok önemli bir etken. Kültür mirasımızın gelecek nesillere aktarılması amacı ile kurulan Epos 7 Derneği’nin bu alandaki önemini çok iyi biliyoruz. Dernek üyelerini Yatağan’a getirdiği için Hamdi Topçuoğlu’na çok teşekkür ediyorum. İlçemizin tanıtımı için çok önemli bir fırsat oluşturdukları için dernek başkanı ve üyelerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68