Erçelik; “Tetikte Olacağız”

Geçtiğimiz Perşembe günü GELİ’de işçilerin müdürlük binasını basarak Bakanlık yetkililerini dışarı çıkarmasının ardından açıklamalarda bulunan Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi Başkanı Fatih Erçelik; “İşçi kardeşlerimiz gösterilen tepkide sonuna kadar haklıdır. Her zaman hazır ve tetikte olacağız” dedi.

Erçelik; “Tetikte Olacağız”
 GELİ Müessese Müdürlüğü’nde meydana gelen olayların ardından açıklamalarda bulunan Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi Başkanı Fatih Erçelik özelleştirmelere karşı verilen mücadelenin artarak devam edeceğini belirtti.

Maden işçileri tarafından gösterilen tepkilerin sonuna kadar haklı olduğuna vurgu yapan Erçelik, aynı saatlerde Yatağan Termik Santrali önünde yüzlerce santral işçisinin toplandığını hatırlatarak; “İşçi kardeşlerimiz kamu malı olan KİT’lerin peşkeş çekilmesi çabalarına en güzel tepkiyi göstermişlerdir. Aynı tepkiyi Yatağan Termik Santrali’nde de göstermeye hazır olan yüzlerce işçi kardeşimiz santral önünde toplanıp hazır bulunmuştur. Özelleştirmelere karşı verilen mücadelenin simgesi haline gelen Yatağan bu mücadeleyi artırarak devam ettirecektir. Bunun için gereken bütün bedelleri ödemeye hazırız. Yatağan’ın kolay lokma olmadığının farkında olunmalı. Bugüne kadar sattırmadık, sattırmayacağız. Bu konuda halkımızın desteğine de ihtiyacımız var. Bütün Yatağan’ı tek yürek olup, işyerlerimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bu işyerlerinden babalarımız ekmek yedi, bizler ve çocuklarımız yiyor, torunlarımızın da yediğini görmek istiyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68