Erdoğan Kavaklıdere Belediye Başkan Adayını Açıkladı

MHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan seçim çalışmalarına Kavaklıdere’de devam etti.

Erdoğan Kavaklıdere Belediye Başkan Adayını Açıkladı
 MHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere Kavaklıdere’ye geldi. MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz’ın da eşlik ettiği Erdoğan’ı ilçe merkezinde İlçe Başkanı Ümit Alper ve çok sayıda partili karşıladı.

Kavaklıdere ilçe merkezinde esnafları ziyaret eden Erdoğan, pazarcıları da unutmadı. Bütün pazarcı tezgâhlarını ve esnafları teker teker gezen Erdoğan ve Korkmaz daha sonra Kavaklıdere Belediye Başkan Adayı’nın açıklanacağı salona geçti.

Burada vatandaşlara hitap eden Erdoğan şunları söyledi: “Sizlerin karşısına sizlerden birisi ile, sizlerin bağrından çıkan, sizlerin dertleriyle dertlenip tasasıyla tasalanan Ali Rıza Öztürk ile birlikte çıktık. Yıllarca sizlerle birlikte kader ortaklığı yapan Ali Rıza hocamız bundan sonra da sizlere; yine sizlerin teveccühü ile inşallah Belediye Başkanı olarak hizmet edecek” dedi.

Erdoğan ve Öztürk’ten Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer’e Ziyaret

Erdoğan ve Öztürk ile beraberindeki heyet geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa eden Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer’i de ziyaret etti. Sıcak bir ortamda geçen ziyarette Kavaklıdere’nin sorunları masaya yatırıldı. Bozyer yaptığı açıklamada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken MHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan da Nuray Bozyer’e şimdiye kadar Kavaklıdere için yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Erdoğan Menteşe Beldesinde

Aday açıklama toplantısının ardından bir süre daha vatandaşlar ile sohbet eden, sorunlarını dinleyen Erdoğan ve beraberindeki heyet Menteşe Beldesi’ne geçti. Burada gerçekleştirilen açık hava toplantısında vatandaşlara hitap eden MHP Kavaklıdere Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Öztürk; “Tam yirmi sene bu topraklarda görev yaptım. Sizlerle beraber birçok yeniliğe imza attık. Sizler ile birlikte hüzünlendik, sizlerle birlikte sevinçler yaşadık. Sizlerin beni tanıdığına inanıyorum. Genel Merkezimiz, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız ve Milletvekilimiz, İl Başkanımız uygun gördüler ve bize “Taşın altına elini değil bedenini koymanı istiyoruz” dediler. Ben de Kavaklıdere için, sizler için bu görevi kabul ettim. Biliyorum ki bu memleketin çocuğu olan bizler bu memlekete hep beraber hizmet edeceğiz.” dedi. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan burada yaptığı açıklamada ise şunları söyledi: “Sizlere başkaları gibi süslü püslü vaatlerde bulunmaya gelmedik. Sizlerle dertleşmeye geldik. Sorunlarımızı beraberce çözecek bir ekip oluşturduğumuz için bu ekibe destek istemeye geldik.”

30 Mart Yerel Seçimleri Büyük Bir Fırsattır”

Meydandaki bir vatandaşın “40 yıllık belediyemizi kapatmak da ne demek oluyor?” demesi üzerine Erdoğan şunları söyledi: “Birilerinin Oslo’da bebek katillerine vermiş olduğu sözlerin ürünü olan bu kanun tasarısına MHP olarak yazılı metni 800 sayfa olan bir muhalefet gerçekleştirdik. Maalesef söylediğimiz doğrular iktidar partisinin bir kulağından girdi öbür kulağından çıktı. Esas amacı memleketi şehir devletlerine bölmek olan bu kanunun onların anladıkları şekilde amacına hizmet etmemesi için bizlere oy vermenizi istiyoruz. Sizin için, Menteşe için, Kavaklıdere için yine sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Açılım safsatasıyla PKK’lı teröristleri şımartanlardan, onları şımartanlara imza toplayıp destek verenlerden hesap sormak için 30 Mart Yerel Seçimleri büyük bir fırsattır.”

Erdoğan Çamlıbel Beldesinde Çocukların Sevgi Gösterisiyle Karşılaştı

Menteşe’deki temaslarının ardından Çamlıbel Beldesi’ne geçen Erdoğan’ı Belediye Başkanı Kamil Öztürk ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Çocukların sevgi gösterisiyle karşılaşan Erdoğan; burada kendisinden halı saha isteyen çocuklara, göreve gelmeleri halinde halı saha yapma sözü verdi. Çamlıbel’de konuşan Erdoğan, “Burada Kamil Başkanımız gerçekten çok büyük hizmetler gerçekleştirdi. Belediye bütçesiyle gerçekleştirilebilecek hizmetlerin belki 10 katı daha fazlasını Çamlıbel’e kazandırdı. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

“Belediyeniz Kapansa Da Sözümüz Sözdür”

Çamlıbel’in geleceğinin de konuşulduğu toplantının ardından Çamlıbel Beldesi’nin Atatürk Mahallesi’ne geçen Belediye Başkanı Kamil Öztürk’ün de eşlik ettiği Erdoğan ve Ali Rıza Öztürk burada da vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Burada MHP’nin belediyecilik anlayışının, yani üretken belediyecilik anlayışının yansıması olan bir belde de sizlerle olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek isterim. Beldeniz kapanacak. Ancak takdir buyurur, bizleri göreve getirirseniz hiçbir hizmetinizin aksamayacağının sözünü veriyorum. Sizlere daha önceden verilen sözler bizim de sözümüzdür. Tamamlanamayacak olan projelerin tamamı bizim projelerimizdir. 31 Marttan sonra da hayatın normal akışında seyretmesi için sizlerden destek istiyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2014, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER