ERMAŞ MERMER’DEN İFTAR YEMEĞİ

Muğla’nın köklü mermer firmalarından olan Ermaş Mermer geçtiğimiz Cuma günü Yatağan işletmesinde verdiği geleneksel iftar yemeğine yaklaşık 500 kişi katıldı. Yemekte konuşma yapan Ermaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan; “29 yıl önce 3 kişi ile çıktığımız bu yolculukta işçilerimizin de desteği ile 460 kişilik kocaman bir aile olduk” dedi.

ERMAŞ MERMER’DEN İFTAR YEMEĞİ
 Ermaş Mermer tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan ve Cuma günü Yatağan işletmesinde yapılan yemeğe yaklaşık 500 kişi katıldı. Yemeğe Ermeş Mermer işletmelerinde çalışan işçiler, aileleri ile Ermaş Mermer işletmecileri, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, Stratonikeia Antik Kenti Kazı başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt’te katıldı.

Yatağan Yeni Mahalle Camii İmam Hatibi Cemil Çamcı’nın ezan okumasından sonra yemeğe katılanlar oruçlarını açtılar. Yemekte bir konuşma yapan Ermaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan; “Değerli çalışma arkadaşlarım böyle anlamlı bir etkinliğimizde katıldığınız için bizimle birlikte olduğunuz için, ekmek teknemize geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Burada bulunan herkes ekmeğini taştan çıkartıyor. Bunun da ayrı bir anlamı var. Buraya gelen aileler olarak sizler eşlerinizin, abilerinizin, kardeşlerinizin ne kadar cevvalce çalışarak geçimlerini sağladıklarını görüyorsunuz. Bizler mermerciler yaklaşık 30 yıldır çok önemli bir uğraş vermekteyiz. Ülkemizin maden zenginliğini gururla işliyoruz. Bunun sayesinde yüzlerce arkadaşımız buradan nasipleniyor. Biz Ermaş firması olarak bu yıl 29 yaşına bastık. 3 kişi ile, 3 çalışan ile yola çıktığımız bu macerada bugün 460 tane sigortalı çalışanımız, mühendisimiz, işletmecimiz, muhasebecimiz, teknisyenimiz, işçimizle beraber kocaman bir aile olduk. Biz bu günlere sizlerle beraber geldik. Ramazan sofralarımızda sizlerle beraber olmaktan aile olarak gurur duyuyoruz. Zaten ramazanları da güzel yapan bu değil midir? Aynı sofrayı, bir akşamı paylaşmak, sohbet etmek birlikte olmak anlam katıyor. Ben tekrar yemeğimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Ermaş Mermer tarafından verilen iftar yemeği ikramlar ile devam etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2014, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68