Eski sendikacı, CHP’den milletvekili aday adayı oldu

Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi eski Başkanı Ali Akalp, haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde CHP’den aday adayı olduğunu açıkladı.

Eski sendikacı, CHP’den milletvekili aday adayı oldu
 Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi eski Başkanı, Yatağan Avcılar-Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği ve Yatağan Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Ali Akalp, haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Akalp’in açıklamasında, “İşçilerin, emekçilerin, çiftçilerin, memurların, esnafların ve kısacağı halkımızın sorunlarına, Meclis’te çözüm bulmak için, onların Ankara’daki gözü, kulağı olmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kazanımlarını korumak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘6 Ok’ felsefisine sahip çıkmak, ülkemizi dünyada saygın bir konuma getirmek, halkımızın refah seviyesini artırmak için taşın altına elimi koymak istedim” ifadelerine yer verildi.

Aday olabilmesi için öncelikle parti içinde yapılacak olan seçimde partililerden destek isteyen Akalp, “Gelin hep beraber olalım, ülkemize, demokrasimize, laikliğe ve cumhuriyete sahip çıkalım” dedi.

Akalp, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde Yatağan Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 19:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nöbetçi
Nöbetçi - 7 yıl Önce

Buda olmazsa kesin genel başkan adayı olur.

ali
ali - 7 yıl Önce

ali başkan yolun açık olsun. maden iş ne verimli sendika tüm başkanların hepsi istinasız her yere aday. kayyumlarına varana kadar

umut
umut - 7 yıl Önce

adam gibi adamsın.seni kıskananlar çatlasın.sen ne mücadeleler verdin.bilenler biliyor yolun açık olsun.

SIRADAKİ HABER

banner68