Esnaflardan abone yenileme çalışmasına büyük tepki

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mustafa Kuzu, elektrik dağıtım şirketinin abone yenileme çalışmasına tepki gösterdi. Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ü makamında ziyaret eden Kuzu, çözüm için destek istedi.

Esnaflardan abone yenileme çalışmasına büyük tepki

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ü makamında ziyaret etti.

Kuzu, elektrik dağıtım şirketinin iki uygulamasından rahatsızlık duyduklarını belirterek, “AYDEM’in Yatağan’da abone yenileme çalışması var. Bu konu, esnafımız için büyük bir yüktür. Daha önce abonesi yenilenmiş ve sözleşmesi imzalanmış olanları yeniden abone yaptırmak istiyorlar. Her esnaftan 500 lira civarında bir para istiyorlar. Abone yenileme çalışması, bu vatandaşı soymak demektir. Bir de, elektrik kesintileri merkezden yapılıyor diyerek esnafımızın haberi olmadan elektrikler kesiliyor. Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak sizden ricamız olacak, lütfen buna bir çözüm bulunuz. AYDEM Yatağan Şubesi’yle görüştüm, kendileriyle alakalarının olmadığını söylediler. Uygulamanın genel merkez tarafından yapıldığını söylediler” diyerek konunun çözümü için Belediye Başkanı Toksöz’den destek istedi.

Başkan Toksöz ise, konunun takipçisi olacağını belirterek ilgililerle görüşeceğini söyledi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68