Esnaflardan Şerifoğlu’na, “Sosyal tesisler halka hizmet vermesin” talebi

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiği ziyarette, esnafların şirketten taleplerini iletti.

Esnaflardan Şerifoğlu’na, “Sosyal tesisler halka hizmet vermesin” talebi
 Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ve yönetim kurulu üyeleri, Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu’nu makamında ziyaret etti. Şerifoğlu’nun makamında gerçekleşen ziyarette, Genel Müdür Yardımcısı Serdar Toprak da hazır bulundu.

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne Nuri Şerifoğlu ve yardımcılığına Yüksel Akın’ın getirilmesi nedeniyle şirket yetkililerine teşekkür eden Kuzu, Yatağan’ı tanıyan iki kişinin göreve getirilmesi nedeniyle mutluluk duyduklarını ifade etti. Kuzu, Şerifoğlu, Akın ve Toprak’a yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyaret sırasında konuşan Kuzu, Yatağan esnafları olarak Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. ile birlikte çalışmanın kendilerini mutlu edeceğini söyledi. İşletmenin, ilçe esnafını düşünerek hareket etmesi talebinde bulunan Kuzu, sosyal tesislerin halka açık bir işletme olmamasını istedi.

Sosyal tesisler içerisinde restoranların, ilçe merkezindeki diğer restoranlardan düşük fiyatlarda hizmet vermesi nedeniyle esnafların mağdur olduğunu daha önce de santral ve maden işletmeleri yetkililerine ilettiklerini kaydeden Kuzu, “Sosyal tesisler içerisindeki restoranlar, halka açık hizmet vermesin. Sadece şirket çalışanlarının faydalanabileceği bir işletme olsun. Esnaflarımızın bu yönde talepleri var. Biz de bunu size iletiyoruz” dedi.

Bereket Enerji’nin gıda sektöründe de hizmet vermesi nedeniyle, Yatağan’daki işletmenin gıda ihtiyaçlarının merkezden karşılanacağı duyumunu aldıklarını belirten Kuzu, “Bizim sizlerden talebimiz, mümkün olduğunca alışverişlerin Yatağan esnafından yapılması, ilçe halkı ile iç içe olunmasıdır. Burada Yatağan esnafına ve halkına yardımcı olmanızı istiyoruz” dedi.

Yatağan esnafına ve halkına katkı sağlanmadığı takdirde, Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş.’nin Yatağan’da faaliyet göstermesinin bir anlamı olmadığını savunan Kuzu, işletmenin toplumla barışık olması gerektiğini söyledi. Bereket Enerji’nin Yatağan’da daha da büyük kuruluşlar yapması durumunda, iş birliği yapacaklarının altını çizen Kuzu, “Ekmeğinden suyuna kadar, en ufak ihtiyacı Denizli’den gelecek olduktan sonra, bu santralin Yatağan’da olup olmaması bizim için önemli değil” dedi. Kuzu, kendilerinin karşılamayacağı talepler olduğu takdirde, başka yerden ihtiyaçların karşılanmasına veya fahiş fiyat farkları olması durumunda, Yatağan esnafının tercih edilmemesine ses çıkarmayacaklarını söyledi.

Sözlerine, “Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmesine, Yatağan esnafının parmağı bile kımıldamadı. Bunu yetkililerin iyi bilmesi lazım” diyerek devam eden Kuzu, “Yatağan Termik Santrali özelleştirilirken bir gayret sarf etmesek de, onların karşısında da bir gayret sarf etmedik. Nasıl olsa burası özelleşmiştir, devlet böyle öngörüyorsa bu doğrudur dedik ve sesimizi çıkarmadık” ifadelerinde bulundu.

İlçe esnafı ve vatandaşının yıllardır santralin oluşturduğu hava kirliliğine maruz kaldığını belirten Kuzu, bundan sonraki süreçte, santralin yeni sahiplerinin buradan elde ettiği kazançları dışarı götürmesi durumunda, buna tepki göstereceklerini kaydetti.

Kuzu, taleplerden oluşan dilekçeyi Şerifoğlu’na sundu.

Şerifoğlu ise, ziyaret nedeniyle teşekkür ederek, talepleri şirket yetkililerine ileteceklerini söyledi.

Kuzu ve beraberindekiler, Şerifoğlu ziyaretinin ardından Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Akın’ı makamında ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 19:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 7 yıl Önce

sana ne be adam bir tesisten yararlanmak için halk senden izinmi alacak sen git esnafın sorunları ile ilgilen.halkın nereden ve ne şekilde yararlanacağı senin üzerine farz sünnet değil.halk oradan ucuz bir şekilde yararlanmasın da sizde iki katı döşeyin değilmi?tövbe tövbe insan utanır yahu

madenci
madenci - 7 yıl Önce

bu zihniyette olan esnaftan iğne almam

işçiyiz
işçiyiz - 7 yıl Önce

esnaf odası başkanına yazıklar olsun ama bize hangi esnafların destek verdiğini çok iyi biliyoruz.o yüzde kimden nasıl alışveriş yapacağımızı sana soracak değiliz..

sen kimsin de insanların seçme hakkına müdahale ediyorsun
sen kimsin de insanların seçme hakkına müdahale ediyorsun - 7 yıl Önce

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı sen esnaf nasıl iyi konuma gelir Yatağan nasıl gelişir. Halk nasıl memnun edilir?
Milas tan ve Muğla'dan nelerimiz eksik onları iyi tetkik et.
Esnaf lokallerden ötürü batacaksa bu senin gibi düşünenlerin eseri olur.
Yazık senin gibi düşünenlere.
Derhal istifa et makamı boşuna işgal dahi etme
Belki aydın fikirleri olan birisi gelir oturur o koltuğa

yatağanlı işçi
yatağanlı işçi - 7 yıl Önce

sayın başkan diyorsun ki ben sosyal tesislere karşıyım.3-5 lokantacının gazına gelmişsin helal olsun sana.aman o lakantalar sizin fırından ekmek almazlarsa zarar edersin.sen şimdi zararı gör.tüm işçi arkadaşlar olarak sizden kuzuoğlu fırını ekmek almıyoruz satan bakkalıda protesto ediyoruz hatta kuzuoğlu inşaat malzemelerinden alışveriş yapmıyoruz.bilgin olsun

yusuf
yusuf - 7 yıl Önce

Yazıklar olsun başkan keşke bu sözler içinde kalsaydı söylemeseydin .yatağan esnafı kadar nankörünüde görmedim.yazık

bahri
bahri - 7 yıl Önce

Olmadı başkanım bu açıklama size yakışmadı zaten insanların morali bozuk olmadı

SIRADAKİ HABER

banner68