EÜAŞ’a açılan dava sonuçlandı, işçiler kıdem tazminatlarını aldı

Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde çalışan taşeron işçilerinden emekli olan 11 işçiye, mahkeme kararıyla kazanılan kıdem tazminatları, Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik tarafından ödendi.

EÜAŞ’a açılan dava sonuçlandı, işçiler kıdem tazminatlarını aldı
 Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde taşeron işçi olarak çalışırken emekliye ayrılan sendika üyesi 11 işçi için asıl işveren EÜAŞ’a açılan kıdem tazminatı davasının sonuçlandığını açıkladı.

Aynı durumdaki tüm işçileri temsilen 11 işçi tarafından sembolik olarak açılan davanın işçiler lehine sonuçlandığını belirten Erçelik, işçilerin kazandığı kıdem tazminatlarını elden teslim ettiklerini söyledi.

Erçelik, yaklaşık 2 yıldır süren hukuk mücadelesinin işçiler lehine sonuçlanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy’deki 11 arkadaşla sembolik dava açtık. Taşeronda çalışırken 2009 yılında sendikamıza üye olan ve daha sonrasında emekli olan arkadaşlarımızın bu davası, Türkiye’nin ilklerinden biri. Bu kıdem tazminatlarını asıl iş veren olan EÜAŞ’tan aldık. Bugün de hak sahiplerine dağıttık.”

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95