Evleri Kül Oldu, Sokakta Kaldılar

Yatağan’a bağlı Esenköy’de meydana gelen ev yangınında bir ev kullanılamaz hale gelirken 3 kişilik bir aile evsiz kaldı.

Evleri Kül Oldu, Sokakta Kaldılar
 Yatağan’a bağlı Esenköy Köyü’nde sabah 08.00 sıralarında meydana gelen ev yangınında, Bayram Muğla’ya ait ev kullanılamaz hale geldi. Yangın sırasında Bayram Muğla’nın evde olmadığı öğrenilirken yangının çıktığı sırada Bayram Muğla’nın eşi Gülümser Muğla’nın çalan telefona uyanması ise büyük bir felaketi önledi.

Yangını fark eder etmez oğlu Mehmet Muğla’yı uyandıran Gülümser Muğla komşulardan yardım istedi. Yangını söndürmek için eve giren Alaattin Karaçam ile o sırada evde bulunan Mehmet Muğla dumandan etkilenerek olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinde Yatağan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Muğla ve Karaçam’ın sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olay yerine ulaşan Yatağan Belediyesi ve Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait itfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangın sonrasında yanan ev kullanılamaz hale gelirken, komşuların da yardımıyla ev tamamen boşaltıldı.

Evlerinin yanmasıyla birlikte gidecekleri yerleri olmadığı için sokakta kaldıklarını belirten Gülümser Muğla, yetkililerden yardım istedi.

Meydana gelen yangının, elektrik kontağından çıktığı öğrenildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER