Fenerli baba, Cimbomlu oğulları için sarı-kırmızı gül üretti

Yatağan ilçesinde, Fenerbahçe taraftarı baba, Galatasaraylı oğulları için, gönül verdikleri takımın rengi olan sarı-kırmızı çiçek üreterek oğullarına hediye etti.

Fenerli baba, Cimbomlu oğulları için sarı-kırmızı gül üretti
 Yatağan ilçesinde, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü olarak görev yapan 48 yaşındaki İsmail Hakkı Yüksel, evinin etrafındaki 200 metrekarelik bahçede, gülden begonvile, sardunyadan petunyaya kadar yaklaşık 20 çiçek ile kayısı, erik, cennet elması, armut, badem, dağ çileği, sarı kiraz ile narenciye ağaçları yetiştiriyor.

Mesleğinin ziraat mühendisi olmasının yanı sıra çiçek ve ağaçlara ayrı bir ilgi duyduğunu aktaran Yüksel, muhabirimize yaptığı açıklamada, çeşitli çiçekleri birbirleriyle aşılayarak değişik tür ve renkte çiçekler ürettiğini söyledi.

Yüksel, daha önce Türkiye Milli Takımı için kırmızı ve beyaz renklerde gül aşıladığını fakat istediği sonucu alamadığını, bunun üzerine Galatasaray taraftarı oğulları için sarı ve kırmızı renkte gül aşıladığını belirterek, “Bu çiçeği, yabani gülün üzerine, çok büyümemesi ve saksıda durması için sarı ve kırmızı olarak aşıladım. Ben Fenerbahçeliyim, iki oğlum da Galatasaraylı. Onlara hediye etmek için aşıladım. Dört yıl sonra ilk defa iki tomurcuk ilk defa bir arada açtı. Yani sarısıyla kırmızı bir arada açtı. Daha önceki yıllarda biri önden, diğeri arkadan açıyordu. Ama bu yıl beraber açtılar.” diye konuştu.

Aşılama işleminin başarıya ulaşmasından dolayı çok mutlu olduğunu kaydeden Yüksel, “Tomurcukların çiçek açmasından dolayı çocuklar sevindiler. Fenerli babanın Galatasaraylı oğulları için Galatasaraylı çiçek yetiştirmesi, ikisinin de hoşuna gitti.” dedi.

İsmail Hakkı Yüksel’in 9 yaşındaki oğlu Utku Orkun Yüksel, ezeli rakiplerinin taraftarı olan babasının kendileri için ürettiği çiçeğe her gün özenle bakımını yaptığını anlatarak,  şunları söyledi:

“Güllerin çiçek açtığını 5-6 gün önce gördüm. Tomurcuk açacak mı diye her gün gelip kontrol ediyordum. Ondan sonra geldim ki, birisi kırmızı diğeri ise sarı tomurcuk açmış. Koşarak babama haber ettim. Çok mutlu oldum ve babama teşekkür ettim.” 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 08:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
mmm
mmm - 7 yıl Önce

ne alaka...

SIRADAKİ HABER

banner95