Festival Coşkusu Devam Ediyor

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 13.’sü düzenlenen Gençlik, Sanat ve Kültür Festivalleri’nin ikinci gününde, Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen ‘İnsanlık Yoğun Bakımda’ adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü.

Festival Coşkusu Devam Ediyor
 Yatağan Belediyesi’nin bu yıl 13.’sünü düzenlediği Gençlik, Sanat ve Kültür Festivalleri’nin ikinci gününde Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘İnsanlık Yoğun Bakımda’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi. 
Açılışı, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, CHP Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir, Tolga Çandar ve Ömer Süha Aldan, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün gibi isimlerin katılımıyla  yapılan festivallerin 2. gününe, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın yanı sıra, bazı belde belediye başkanları ve birkaç  daire amirinin  katılması dikkat çekti, Gazi Anadolu Lisesi Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen tiyatro oyununu çok sayıda kişi izledi. 
Memiş Doyran’ın yönetmenliğini üstlendiği oyunda Yatağan Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerinden  Berfin Saraçoğlu, Cansu Aygün, Ceren Ertop, Cüneyt Yeşildere, Dostcan Küpeli, Elif Savgu, Fatih Yaman, Hilal Doyran, Kübra Coşkun, Merve Kazmacı, Merve Kütük ve Ozan Mehmet Şaşmaz gibi isimler rol alırken, ‘İnsanlık Yoğun Bakımda’ adlı tiyatro oyununun konusunu özellikle hastanelerde yaşanan sorunlar oluşturdu ve konuya mizahi bir üslupla dikkat çekildi, pek çok sahne izleyiciler tarafından büyük alkış aldı. 
Gazi Anadolu Lisesi Tiyatro Grubu’nun başarısına vurgu yapan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “13. yıldır düzenlediğimiz Gençlik, Sanat ve Kültür Festivalleri’ne Yatağanlı öğrencilerimizin katkısı bizleri mutlu etti. Ellerinde imkan olduğunda neler başarabileceklerini gösterdiler. Yatağan Festivallerimiz de gençlerimize de şans verilmesinin gerekliliğine inanıyoruz. Gözlemledikleri problemleri mizahi bir dille gündeme getiren öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi. 
Ayrıca, Amfi Tiyatro yanında kurulan Pazar alanına halkın yoğun ilgi göstermesi de dikkat çekti. 
Hediyelik eşya, giyim ve gıda ürünlerinin yer aldığı pazarda il ve ilçe dışından pek çok esnafın tezgah açtığı öğrenildi. 
Sıra Balçova Belediyesi Korosu’nda 
Festival programı kapsamında bugün saat 21:00’de Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Halk Konseri’nin ardından, Cuma günü ise festivallerin merakla beklenen konuğu Feridun Düzağaç Yatağan’da olacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2013, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER