FESTİVAL KALDIÄžI YERDEN DEVAM ETTİ

FESTİVAL KALDIÄžI YERDEN DEVAM ETTİ

FESTİVAL KALDIÄžI YERDEN DEVAM ETTİ

Terör saldırısı dolayısıyla ertelenen Yatağan Belediyesi 12. Geleneksel Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, geçtiğimiz perşembe akşamı Amfi Tiyatro'da Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği konseriyle devam etti.

 

 

Çok sayıda Yatağanlı vatandaşın izlediği konsere, Balçova Belediye Başkanı M. Ali Çalkaya, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, İl Genel Meclis Üyesi Eyüp Katırcı, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili, Bencik Belediye Başkanı Salih Haney iştirak ederken Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık'ın torunu Haşmet Efe de artık etkinliklerde yerini almaya başladı.

Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, yaptığı konuşmada; “hain terör saldırısıyla 8 vatan evladımızın şehit edilmesi üzerine ertelediğimiz 12. Geleneksel Gençlik, Kültür ve Sanat Festivalimiz bu akşam, Kardeş Åžehrimiz Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği konseriyle kaldığı yerden devam ediyor. Festivaller, birlik ve kardeşliğimizi gösterir. 12 senedir bu festivallerini yanı sıra belediye olarak deve güreşleri başta olmak üzere birçok soysal etkinliğe imza atanıyoruz. Bu festivalleri eleştirenler olabilir hatta bir siyasi partinin ilçe başkanı olsa bile ama biz bu festivalleri düzenlemeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Balçova Belediye Başkanı M. Ali Çalkaya da kardeş olmak kolay değil diyerek; “Yatağan halkı ve Yatağan Belediyesi'nin her sorunu bizim de sorunuzdur” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Balçova Belediye Başkanı M. Ali Çalkaya, Başkan Yardımcı Turgutlu hemşerimiz Turgut Karahüseyin ve Kültür Turizm Müdürü Tuğrul Keskin'e hediye ve plaketlerini verdi.

Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği konseri, Orkestra Åžefi Oğuz Çimenci'nin yönetiminde izleyenlere keyifli saatler yaşattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90