FESTİVALİN DEVAMI BU AKÅžAM BAÅžLIYOR

FESTİVALİN DEVAMI BU AKÅžAM BAÅžLIYOR

FESTİVALİN DEVAMI BU AKÅžAM BAÅžLIYOR

Yatağan Belediyesi 12. Geleneksel Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, Hakkâri Çukurca'da meydana gelen terör saldırısı dolayısıyla ertelenmişti. Festivalin devamı, bu akşam İzmir Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konseriyle saat 21.00'de Amfi tiyatroda başlıyor.

 

 

Yatağan Belediye Baş-kanı H. Haşmet Işık, bu konuda gazetemize yaptığı açıklamada; “bilindiği üzere hain terör saldı-rısı üzerine Yatağan Belediyesi 12. Geleneksel Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali'ni 1. gününden sonra ertelemiştik.

12. Geleneksel Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali bu akşam tekrar başlayacak ve İzmir Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği konseriyle saat 21.00'de Amfi Tiyatro'da devam edecek. Orkestra Åžefi Oğuz Çimenci'nin yöneteceği bu konsere tüm Yatağan halkını davet ediyorum. Festival yarın akşam da Haluk Levent konseriyle Åžehir Stadyumu'nda devam edecek” dedi.

Konsere Yatağan Belediyesi ile Kardeş Belediye olan Balçova Belediye Başkanı M. Ali Çalkaya'nın da iştirak edeceği hatta erken gelip ilçenin tarihi ve doğal güzelliği olan yerlerini gezeceği öğrenildi.

Festival kapsamında bulunan Abdullah Åžahin Tiyatrosu'nun ise ileriki günlerde geleceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68