Festivallerde Türk Sanat Müziği Ziyafeti

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 13.’sü düzenlenen Gençlik, Sanat ve Kültür Festivalleri’nin 4. gününde Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Yatağanlılarla buluştu.

Festivallerde Türk Sanat Müziği Ziyafeti
 Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 13.’sü düzenlenen Gençlik Sanat ve Kültür Festivalleri’nin 4. gününde Yatağanlılarla buluşan Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu çok sayıda kişiyi Amfi Tiyatroya topladı.

Yatağan Belediyesi ev sahipliğinde Perşembe günü düzenlenen etkinliğe; Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın yanı sıra pek çok kişi katıldı, Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından seslendirilen eserler büyük beğeni topladı ancak etkinliğe katılımın önceki günlere göre düşük kalması dikkat çekti.

Bilindiği üzere, Festivallerin açılışı Pazartesi günü ASFAD grubunun gösterileriyle yapılmış, ardından Salı günü Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen ‘İnsanlık Yoğun Bakımda’ adlı tiyatro oyunu ve Çarşamba günü Yalçın Özden Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Dün Bugün ve Yarın’ adlı tiyatro oyunu büyük ilgi çekmişti.

Ayrıca, kapanışı ünlü sanatçı Feridun Düzağaç konseriyle yapılan festivaller çerçevesinde kurulan panayır alanı da Yatağan’a renk getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2013, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER