Fidanlar Geleceğe Nefes Olmak İçin Yatağan’da  Toprakla Buluşturuldu

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen “Fidan Dikim Töreni” Yatağan İlçesi Doğanköy mahallesinde gerçekleştirildi. “Geleceğe Nefes” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte  2 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Fidanlar Geleceğe Nefes Olmak İçin Yatağan’da  Toprakla Buluşturuldu

Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanları korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesiller için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak ve son dönemde yaşanan yangın felaketinden zarar gören ormanları yeniden yeşertmek amacıyla 11 Kasım saat 11.00 de 11 Milyon Ağaç için 81 ilde eş zamanlı fidan dikimi yapıldı.

Yatağan’da fidan dikim etkinliği Doğanköy Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz,  Cumhuriyet Başsavcısı Alper Çetin, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen törende katılımcılara fidan ve fidan dikimi hakkında bilgilendirme yapıldı. Ardından Fidanlar orman Müdürlüğü ekiplerinin rehberliğinde toprakla buluşturuldu.

Yatağan Orman İşletme Müdürü Beril Öztürk  ‘11.11.2021 Milli ağaçlandırma günü etkinliği kapsamında Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Kavak Orman İşletme Şefliği içerisinde kalan 5 sahada 2000 adet fıstık çamı fidanı toprakla buluşturuldu. Bu etkinlik kapsamında 3500 adet değişik tür fidanı vatandaşlarımıza dağıttık. Ayrıca öğrencilere geleceğe nefes kampanyası kapsamında okul setleri minik saksılı fidanlar dağıtıldı. “Geleceğe nefes dünyaya nefes” sloganı ile fidan dikim etkinliğine katılan kamu kurum kuruluşları, sivil toplum örgütleri siyasi parti yöneticileri tüm Yatağanlı Hemşerilerimiz ile fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi.  Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü olarak kurumum adına tüm protokol ve katılımcılara “Geleceğe Nefes”  oldukları için şükranlarımızı sunarız’ dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes Ol’ fidan kampanyası istatistiklerine göre 157 milyon 410 bin 038 fidan sahiplenildi. En çok fidanın sahiplenildiği il 20 milyon 548 bin 630 fidan ile Muğla oldu.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68