Formaları 19 Mayıs İçin Terlettiler

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 19 Mayıs Atartürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle liseler arasında tertip ettiği futbol ve voleybol turnuvaları sona erdi. Liseler arası futbol turnuvasında Yatağan Gazi Anadolu Lisesi şampiyon olurken, bayanlar voleybol turnuvasının galibi ise Yatağan Anadolu Lisesi oldu.

Formaları 19 Mayıs İçin Terlettiler
 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle 16 Mayıs tarihinden bu yana devam eden etkinlikler, liseler arası futbol ve voleybol turnuvalarının da tamamlanmasıyla 23 Mayıs Perşembe günü sona erdi. 
Bilindiği üzere Yatağan'daki kutlama programı çeşitli etkinliklerle renklendirilmiş, ilk ve ortaokullar arasında düzenlenen futbol, voleybol ve masa tenisi turnuvalarının ardından liseler arasında düzenlenen futbol ve voleybol turnuvalarının startı verilmişti. 
Yatağan İmamhatip Lisesi, METEM, Yatağan Gazi Anadolu Lisesi ve Yatağan Anadolu Lisesi gibi okul takımlarının katıldığı futbol ve voleybol turnuvaları Perşembe günü oynanan final karşılaşmalarıyla tamamlandı. 
Her iki turnuvada birbirinden çekişmeli final karşılaşmalarına sahne olurken, futbol turnuvası finalinde karşılaşan METEM – Gazi Anadolu Lisesi müsabakasının galibi penaltılarla belirlendi, normal süresi 1-1 biten karşılaşmanın penaltı atışlarında rakibini alt eden Yatağan Gazi Anadolu Lisesi şampiyonluğunu ilan etti. 
Ayrıca, kız öğrenciler arasında düzenlenen Voleybol Turnuvası da birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olurken, final maçında Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile karşılaşan Yatağan Anadolu Lisesi şampiyon oldu. 
Bu sonuçlara göre; futbol turnuvasında Yatağan Gazi Anadolu Lisesi birinci, METEM ikinci ve Yatağan Anadolu Lisesi üçüncü oldu. 
Bayanlar voleybol turnuvasında ise birinci Yatağan Anadolu Lisesi olurken, Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ikinciliğe, METEM ise üçüncülüğe adını yazdırdı. 
Turnuva sonrası görüşlerini aldığımız Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal; “Bilindiği üzere 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde ortaokullar arasında düzenlenen futbol, voleybol ve masa tenisi turnuvalarını daha önce tamamlamıştık. Ortaokullar arasında düzenlenen turnuvaların ardından liseler arasında düzenlenen turnuvalar da birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Bu gibi etkinliklerin öğrenciler arasında bütünleştirici rol oynadığı gibi onları faydalı alışkanlıklara da yönlendirdiğini düşünüyoruz. Turnuvaya katılan bütün takımlarımıza ve antrenörlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2013, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER