“Gayemiz Temiz Toplumu, Temiz Siyaseti İnşa Etmektir”

SAADET PARTİSİ MUĞLA İL BAŞKANI İLYAS ZEKİ'DEN BASIN AÇIKLAMASI

“Gayemiz Temiz Toplumu, Temiz Siyaseti İnşa Etmektir”
 Sayın Başbakanımızın da Eş Başkanı olduğu BOP, son sürat devam ediyor. İnsanlık ise bu vahşeti sadece seyrediyor. Komşularımız ile sıfır problem parolası ile çıkılan yolda sorunlu olmadığımız hiç bir komşumuz bulunmamaktadır. Bundan önce Afganistan'da, Irak'ta, Libya'da, Sudan'da, Darfur'da, Türkmenistan'da yaşanan vahşetlere her gün bir yenisi ekleniyor ve hemen yanı başımızdaki komşumuz Suriye'den insanı dehşete düşüren insan onurunu inciten katliam görüntüleri geliyor. Hemen şunu belirtelim ki Esad ne kadar zalimse Esad'ın karşısındakilere silah ve mühimmatı verenler de zalimdirler, canidirler. İslam alemindeki iç karışıklıktan maalesef ki Batılı silah tüccarları kazanmaktadır.

En son Başbakanımızın da katıldığı Cenevre 2 Konferansı yapılmış Suriye olaylarına sözde çare ve çözüm aranmıştır. Fransa, İngiltere, ABD ve dostlarının Kuzey Afrika'da ortaklaşa yaptıkları katliamlardan hiç söz edilememiştir. Bugünkü Cenevre 2 Konferansı’nı tertipleyenler bugünkü İslam âlemini kana bulayan ülkelerdir. Bu ülkelerin oluşturduğu oluşumlardan kesinlikle İslam alemine bir yarar ve fayda gelmemiştir ve gelmeyecektir de. Çare İslam birliğinin kurulmasıdır. Bunun dışındaki faaliyetler öküz altında buzağı aramaktan farksızdır.

Cenevre 2 Konferansı’nda aksine ülkemiz Suriye'nin iç işlerine karışmak silah ve mühimmat tedariki sağlamakla itham edilmiş bunun savaş ve tazminat sebebi olduğu bildirilmiş delil olarak da Hatay ve diğer yerlerde TIR’larda ele geçen silah, cephanelik ve füze başlıkları Başbakan’ın yüzüne söylenmiştir.

Bu da gösteriyor ki artık hedefe Türkiye'nin alındığı, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların artık açık açık ifade edilmeye başlandığı gerçeğidir.

Bir diğer konu ise ülkemizde var olduğu iddia edilen devlet içerisinde yapay bir yapılanmanın olduğunun iddia edilmesidir. Bilindiği gibi ülkemizde 17 Aralık operasyonu denilen bir operasyon başlatılmış, iki bakanın oğlu suçüstü yapılmıştır. Sayın Başbakan bunun uluslararası bir komplo olduğunu beyanla "Ben bakanlarımı size yedirtmem" demiştir. Daha sonra iki bakanın oğlu hapse girince üç bakan istifa etmiş bu kez de Sayın Başbakan "Çürükleri ayıklıyoruz" beyanında bulunmuştu. Yine Başbakanın oğlu Bilal Erdoğan da İstanbul Savcılığı'nca "Çıkar amaçlı örgüt oluşturmak” sıfatı ile şüpheli olarak 02.01.2014 günü ifade vermeye davet edilmişti. Sayın Başbakan’ın 2 HSYK Üyesi, 117 savcı, 4567 polisin görev yerini değiştirmesinden sonra Bilal Erdoğan “İfade vermeye hazırım” demiştir. Yine Burhan Kuzu’nun bir TV mülakatında "Sol iktidara gelemiyor ki hırsızlık yapsın, elinde olmayan bir şeyi nasıl çalacak, iktidara gelsinler hele onları da görürüz" beyanı talihsiz bir beyandır.

Yine ülkemizde bilindiği üzere İktidar-Cemaat atışması yaşanmaktadır. Bu tür kavga ortamından vazgeçilmelidir, sonuçta ülkemiz ve insanlarımız zarar görmektedir.

Yine Sayın Başbakan "Biz bir istiklal mücadelesi veriyoruz" demektedir. Bizler istiklal mücadelemizi Kurtuluş Savaşı’nda ve Çanakkale’de Batılılara karşı yaptık. Kendi insanlarımıza karşı istiklal mücadelesi yapıyoruz beyanı, hoş olmayan bir ifadedir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise “Devlet içerisindeki yapay oluşumu tasfiye ediyoruz” denilirken kamuda çalışan ibadetini de yerine getiren kamu görevlilerine zarar verilmemesi hususudur, buna önemle dikkat edilmelidir.

Bir seçim atmosferinin içerisine girmiş bulunuyoruz. Saadet Partimiz Muğla'da ve tüm ilçelerimizde seçime hazırdır. Geçmişi destanlar ile dolu olan Milli Görüş belediyeciliğine ülkemizin ve insanlarımızın her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır. Geçmişte yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Rüşvet veren de alan da melundur tabelasını tüm belediyelere asmaya geliyoruz inşaAllah.

Bilindiği üzere MHP’nin İstanbul’daki seçim bürosuna menfur bir saldırı yapılmış, bir kardeşimiz hayatını kaybetmiştir. Bu menfur saldırıyı yapanları lânetliyoruz, Ülkücü camiaya baş sağlığı taziyelerimizi bildirip acılarını paylaşıyoruz. Ve bu olayın faillerinin bir an önce ortaya çıkarılmasını bekliyoruz.

 

İlyas ZEKİ

Saadet Partisi Muğla İl Başkanı

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER