Gazetecilerden “Basın Meslek Odası” talebi

Basın Yayın Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü, 2014 faaliyetleri ve 2015 yılında yapılacak çalışmalar hakkında Muğla'daki basın mensuplarına bilgi verdi. Basın mensupları, kendilerine verilen “Talepler” formuna, “Basın Meslek Odası' kurulması konusunda çalışma yapılmasını istediklerini yazdılar.

Gazetecilerden  “Basın Meslek Odası” talebi
 Basın Yayın Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü, Muğla'daki yerel ve ulusal basın mensuplarını yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmek için Menteşe Öğretmenevi'nde bir araya geldi. Toplantıya, Basından Sorumlu Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ve Basın Enformasyon Muğla İl Müdür Vekili Erol Kütahyalı katıldı.
Muğla Basın Enformasyon İl Müdür Vekili Kü-tahyalı, 2014 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, “Müdürlük olarak 2014 yılında GEKA destekli sorumluluk alanımız olan Aydın, Denizli ve Muğla'da geniş katılımlı eğitim semineri düzenledik. Bunun yanında basın mensupları ile gerek ilçe bazında, gerekse Menteşe'de bir araya gelerek mesleki sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunduk. 2015 yılında da bu tür çalışmalarımız sürecek. Medya okuryazarlığı konusunda da okullarımızda çalışmalarımız olacak. Muğla Yunanistan adalarına yakınlığı ile Muğla ve Muğla'ya yakın olan adalardaki basın mensuplarını bir araya getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
“Basın Meslek Odası kurulsun”
Toplantıda Basın Enformasyon Müdürlüğü tara-fından dağıtılan istek ve önerileriniz formuna basın çalışanları tarafından 'Basın Meslek Odası' kurul-ması yönünde teklif götürüldü. Basın çalışanları, “Her mesleğin bir odası var. Bizler de örgütlü bir meslek kuruluşu olmamıza rağmen bir ada kuramı-yoruz. Basın çalışanlarının da bir meslek odası olması için çalışma yapılması gerekir” dediler.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68