Gazi Anadolu Lisesi, puanla öğrenci kabul edecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın pilot okul uygulamasına geçtiği puanla öğrenci kabul eden okullar arasında, Yatağan Gazi Anadolu Lisesi de yer aldı.

Gazi Anadolu Lisesi, puanla öğrenci kabul edecek

Yatağan Gazi Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl 17 okulda pilot uygulama gerçekleştireceği puanla öğrenci kabul uygulamasına dahil edildi.

Bu uygulamayla ilçedeki puanla öğrenci kabul eden tek okul olan Yatağan Gazi Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Okul Müdürü Gökbörü Aslan’dan yeni düzenleme ve okul ile ilgili bilgi aldı.

Okulda gerçekleştirdiği incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Toksöz, eğitimin kendileri için çok önemli olduğunun altını çizerek, “Yatağan Gazi Anadolu Lisesi’nin puanla öğrenci kabul eden bir okul olarak nitelikli okullar kapsamında alınması, bizleri çok mutlu etti. Bu şekilde Türkiye genelinde 17 okulda pilot uygulama gerçekleştirildi ve bunlardan birisi de Yatağan Gazi Anadolu Lisesi oldu. Eğitimde seviyenin yükselmesini istiyoruz. Öğrencilerimizin şehir dışına gitmesinden daha çok şehir dışındaki öğrencilerimizin, her türlü imkanı bulunan Yatağan’a gelerek okumalarını istiyoruz. Bu okullar için özel çalışmalar yapacağız. Özellikle öğretmen konusunda gerekli takviyeler yapılması için uğraşacağız. Yatağan Gazi Anadolu Lisesi’nin puanla öğrenci kabul eden bir okul haline gelmesinde emeği geçen ve katkıda bulunan başta Milli Eğitim Bakanımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze şükranlarımızı sunuyor, kaymakamımızla birlikte inşallah daha güzel hizmetleri Yatağan’a kazandıracağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68