banner80

Gazi Anadolu Lisesi’nden “Bizim Aile” Tiyatrosu

Gazi Anadolu Lisesi tiyatro grubu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla okul bahçesinde “Bizim Aile” adlı oyunu sahneledi.

Gazi Anadolu Lisesi’nden “Bizim Aile” Tiyatrosu
 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahnelenmesi planlanan fakat tiyatro ekibindeki sorumlu öğretmenlerin seçim nedeniyle eğitimde olmasından dolayı sahnelenemeyen Gazi Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Memiş Doyran’ın eseri “Bizim Aile” adlı oyun, Gazi Anadolu Lisesi tiyatro grubu öğrencileri tarafından dün okul bahçesinde sahnelendi.

Tiyatro gösteri öncesinde Gazi Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Erhan Gürpınar tarafından günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapıldı.

Gürpınar, yaptığı konuşmada; “Tiyatro yaşamın bir parçasıdır. Yaşamı sergiler. Yaşama sevincini yaratır. Geçmişi, günümüzü, geleceği anlamamıza yardımcı olur. Tiyatro, sorunlarımıza ışık tutar, insanlar arasında halkın içinden doğmuş bir sanattır. Tiyatro, hep iyiden, güzelden, hoştan yana olmuştur. Unutmayalım ki hayat da bir tiyatro sahnesidir. Sanata ve sanatçılara hak ettikleri saygının gösterilmesi dileğiyle günlerinizin sanat dolu geçmesini diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından aile ve eğitimin öneminin konu edinildiği “Bizim Aile” tiyatro gösterisi, Gazi Anadolu Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine sahnelendi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68