banner80

Gazi Anadolu Lisesi’nden Kutlu Doğum Kutlaması

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Yatağan Gazi Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim tilaveti ile ilahi konseri verildi.

Gazi Anadolu Lisesi’nden Kutlu Doğum Kutlaması
 Yatağan Gazi Anadolu Lisesi okul yönetimi tarafından hazırlanan program, Gazi Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Yatağan Merkez Camii Müezzin Kayyumu Süleyman Bayram’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile sürdü.

Günün anlam ve önemine dair konuşmayı Gazi Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Betül Can yaptı. Hz. Muhammed’in insanlar içinden seçilmiş, inananlara karşı çok şefkatli ve merhametli bir Peygamber olduğunu belirten Can, Hz. Muhammed’in söylediği ve yaptığı işlerin hayatı boyunca uyum içerisinde olduğuna vurgu yaptı. Can, yaptığı konuşmada; “Hz. Muhammed, insanlara hangi inançtan olursa olsun sırf insan olduğu için değer vermiştir. Nitekim bir Yahudi cenazesi geçerken ayağa kalkmış ve saygı göstermiştir. Kendisine cenazenin bir Yahudi’ye ait olduğu söylendiğinde, o kişini insan olmasının saygı gösterilmesi için yeterli bir sebep olduğunu beyan etmiştir” dedi.

Betül Can’ın konuşmasının ardından Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri İlkay Avcı ve Hale Sarı, günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu.

Gazi Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen hadis ezberleme yarışmasında dereceye giren Süreyya Öztürk, Buse Işlak ve Yeşim Baş’ın ödülleri METEM Müdürü Aykut Turgut, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Çüngür tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından Gazi Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Gökbörü Aslan ve Müzik Kulübü öğrencileri tarafından ilahi konseri verildi. İlahi konseri dinleyenler tarafından ilgiyle izlenirken program boyunca konuklara lokma ikramında bulunuldu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2014, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68