Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nın EDS’si için top büyükşehirde

Geçtiğimiz günlerde Yatağan Belediye Meclisi tarafından isminin Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı olarak değiştirilmesi kararı alınan İnönü Bulvarı’nın daha güvenli hale gelmesi için Yatağan Belediyesi tarafından girişimler sürüyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nın EDS’si için top büyükşehirde

Yapımı tamamlanan ve çevre düzenlemesi çalışmaları süren, geçtiğimiz günlerde de Yatağan Belediye Meclisi tarafından ismi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı olarak değiştirilmesine karar verilen İnönü Bulvarında, düzenlemenin ardından oluşabilecek trafik kazası ve benzeri olayların yaşanmaması için bir dizi önlem paketi hazırlanıyor.

Bu doğrultuda, Yatağan Belediyesi’nin girişimleriyle, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından bulvarın birçok noktasına Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) yerleştirilmesi planlanıyor.

Yatağan Belediyesi tarafından resmi yazıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne başvurular yapılırken, büyükşehrin de incelemelerin ardından bulvara EDS’nin yerleştirmesi bekleniyor.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bulvardaki trafik güvenliği için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bulvarımızı tamamladık ve şuan ekipler çevre düzenlemesi için yoğun bir mesai harcıyor. Öncelikle, bulvar boyunca yaya geçitleri dışında karşıdan karşıya geçişleri önlemek için orta refüje çit yerleştiriliyor. Ayrıca bulvarı geçen araçların süratli olmaması ve trafik ışığı ile uyarıcılarına dikkat etmesi için EDS’nin burada hayata geçirilmesini istiyoruz. Bu doğrultuda, Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME’ye 3 Mart tarihinde resmi yazıyla başvuruda bulunduk. Eksikliklerin tamamlanmasını talep ettiler ve bizler de eksiklikleri tamamlayarak yeniden başvurumuzu yaptık. Umarız UKOME kurulu kısa süre içerisinde gerekli çalışmayı tamamlara ve yaz sezonuyla birlikte trafik yoğunluğunun arttığı şu günlerde bu hizmeti ilçemize kazandırırlar” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68