Gaziler dertli!..

19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri ilçemizde de bir dizi etkinlikle kutlandı. İlçemizdeki Kore, Kıbrıs ve Terörle Mücadele Mağduru Gaziler düzenlenen tören vasıtasıyla içlerini dökme fırsatı buldular.

Gaziler dertli!..
 Dün saat 13.30'da Yatağan Kuva-i Milliye Parkında gerçekleştirilen törene Yatağan Kaymakam Vekili Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Kamil Kıspet, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Şerif Kartal, kurum müdürleri, daire amirleri oda ve dernek temsilcileri, Kore, Kıbrıs ve Terörle Mücadele Mağduru Gaziler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Kaymakalığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin anıta sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız hep birlikte seslendirildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yatağan Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni İdris Özler yaparken, Yatağan Anadolu Lisesi Öğrencileri Dilek Basalak ve Ömer Şentürk günün anlam ve önemini belirten şiirleri okudu.

Kuva-i Milliye Parkındaki törenin ardından Yatağan Belediyesi önünde davetlilere ve gazilere çeşitli ikramlarda bulunulurken gaziler protokol üyeleri ile sohbet etme ve dertleşme imkânı buldular. Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık gaziler için pazaryerinde bir yer tahsis edeceklerini ve içerisinin mefruşatının da belediye tarafından temin edileceği sözünü verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2013, 22:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68