Gaziler Günü Yatağan'da Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilişinin Yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü, Yatağan'da düzenlenen törenle kutlandı.

Gaziler Günü Yatağan'da Kutlandı

Törene Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Garnizon Komutan Vekili, siyasi parti yöneticileri ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gaziler ve gazi aileleri, daire amirleri, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Törende, Kuva-yı Milliye Meydanında bulunan Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Yatağan Belediyesinin Çelenklerinin sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Muharip Gaziler Derneği Yatağan Şube Başkanı, Kıbrıs Gazisi Ali Karahan'ın gaziler adına bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından okunan şiirler ile tören programı sona erdi. 

Elif Çay

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÜNAL DERELİ
ÜNAL DERELİ - 2 gün Önce

Gazilerimizle gurur duyuyoruz. Yaşayan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dileriz. Ahirete intikal etmiş gazilerimizin mekanları cennet olsun.

SIRADAKİ HABER

banner95