Gaziler Günü, Yatağan’da kutlandı

Yatağan ilçesinde, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Gaziler Günü, Yatağan’da kutlandı

Yatağan ilçesinde, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Kuvâ-yi Milliye Parkı’nda tören düzenlendi.

Törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Garnizon Komutan Vekili Hava Tabip Binbaşı Serkan Sorkaç, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, şehit yakınları, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı çelenklerinin anıta sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Yavuz Selim İnan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” ve “Müşirlik” unvanlarının verilişinin yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı.

Gazilere şükran ve minnet duygularını dile getiren İnan, “Yazdığınız cesaret destanlarıyla, Türk ulusunun hafızasına kazanan adlarınız, sonsuza kadar yaşayacaktır. Karşılaştığımız tüm olumsuzluklarla mücadele ederken bizlere güç vermeye devam edeceksiniz. Hatıralarınızı yüceltmek, gazi olarak verdiğiniz hayat mücadelesinde sizlere sahip çıkmak, hem yüce önderimizin bir vasiyeti hem de ulusumuzun tarihine ve mazisine bağlılığının bir ifadesidir” dedi.

İnan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün Türk ulusunun birlik, beraberliğini ve devletimizin bağımsızlığını, aziz şehitlerimize ve siz değerli kahraman gazilerimize borçluyuz. Sergilediğinizi kahramanlıklar, yurdumuza ve milletimize yönelecek her türlü tehditle mücadele bizlere ve gelecek nesillere ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Her geçen gün ulusumuzun sevgi ve desteğiyle daha da güçlenen güvenlik güçlerimiz, verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirme azim ve kararlılığındadır. Emin olunuz ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni sonsuza kadar yaşatacak ve kıymetli gazilerimizin fedakarlıklarını büyük bir gururla daima yüreğimizde taşıyacağız.”

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunduğu tören, Yatağan Kaymakamlığı tarafından gaziler ve şehit yakınları için Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği öğle yemeği ile sona erdi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68