23 Haziran 2018 Cumartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Gaziler, Yatağan’daki törende anıldı

19 Eylül Gaziler Günü anma etkinlikleri kapsamında, Yatağan ilçesinde tören düzenlendi.

22 Eylül 2017 Cuma 09:07
Bu haber 311 kez okundu
Gaziler, Yatağan’daki törende anıldı

 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Kuva-yi Milliye Anıtı’nda düzenlenen tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Garnizon Komutanı Vekili Hava Yarbay Emel Demirkaya, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, , Emniyet Müdürü Gökhan Emre, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, şehit yakınları ve gaziler, daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Yatağan Jandarma Komutanlığı’nda görevli Kıdemli Üstçavuş Ömer Çetiner, şehitlik ve gazilik unvanlarının önemli kutsal değerler olduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kutsal değerlere her zaman sahip çıktığını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bulunduğu coğrafyanın tarihin kanlı savaşları ve karmaşık siyasi oyunlara sahne olduğunu belirten Çetiner, “Bu olumsuzluklar ve oyunlar hal devam etmektedir. Yaşanmış bütün bu olumsuzluklara rağmen milletimiz ülkesini istikrar ve güven ortamı haline getirmeyi başarmıştır. Gazi yahut şehit olmaya hazır milyonlarca ferdiyle bu huzur ortamını bozmaya kimse cesaret edemeyecektir” dedi.

Çetiner, zorlu bir sürecin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğunu anlatarak, şöyle konuştu:
“Ancak dün olduğu gibi bugünde düşmanlarımız gerek içten gerekse dıştan aziz vatanımızı parçalamak ve bağımsızlığımızı yok etmek istemektedir. Dış düşmanlara ve onların içteki işbirlikçilerine karşı şerefle vatanını korumuş, mücadele etmiş ve gazi olmuştur. Bu süreçte, sınır boylarında her türlü saldırıya karşı çekinmeden mücadele eden sınırlarımız içinde terör örgütüyle her türlü arazi şartında canını veren şehitlerimizi saygı ve şükranla anarken bu mücadele sırasında yaralanan, sakar kalan tüm gazilerimizin gaziler gününü kutluyor, onlara saygı ve selamlarımızı sunuyoruz.”

Buradaki tören, günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasıyla sona erdi.

 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV