Gelenek Devam Edecek

Yatağan Belediyesi’nin Anneler Günü nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlediği etkinlikler bu yıl da devam edecek. 12 Mayıs Pazar günü saat 14:00’de Çamlık’ta yapılması planlanan etkinliğe bütün anneler davetli.

Gelenek Devam Edecek
 Türkiye’de 1955 yılından bu yana Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü için Yatağan Belediyesi’nde  hazırlıklara başladı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Anneler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutlayacak olan Yatağan Belediyesi tarafından yapılan açıklamalarda, kutlamaların 12 Mayıs Pazar günü saat 14:00’de Çamlık Mesire Alanı’nda yapılacağı bildirildi.

Bilindiği üzere, Yatağan Belediyesi’nin yıllardır düzenlediği Anneler Günü etkinliğine Yatağanlı annelerin yanı sıra halk da yoğun ilgi gösterirken, etkinlikler piknik havasında düzenleniyor.

Mahalli sanatçıların da şarkılarıyla renk kattığı etkinliğe her yıl olduğu gibi bu yıl da Yatağan ve bağlı birimlerde ikamet eden vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilmesi beklenirken, yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda; “Dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren annelerimizin Anneler Günü’nü her yıl olduğu gibi bu yıl da bir arada kutlamaya hazırlanıyoruz. Pazar günü saat 14:00’de Çamlık Mesire Alanı’nda yapılacak olan Anneler Günü kutlamasına bütün halkımız davetli” deniliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER