Geleneksel, Kültür ve Sanat Festivali Devam Ediyor

Yatağan Belediyesi’nin bu yıl 14.sünü düzenlediği Geleneksel, Kültür ve Sanat Festivali. 2. gün etkinlikleriyle devam etti.

Geleneksel, Kültür ve Sanat Festivali Devam Ediyor
 Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 14.sü düzenlenen Geleneksel, Kültür ve Sanat Festivali, Birikim Tiyatrosu’nun çocuklara ve yetişkinlere olmak üzere sergilediği oyunlar, gençlik konseri ve Belediye bünyesinde açılan hobi kurslarının sergileriyle devam etti.

Birikim Tiyatrosu’nun ilk gösterisi, çocuklar için Belediye Toplantı Salonu’nda saat 11.00’da sergilendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı Tiyatro Birikim Tiyatrosu’nun ‘Minik Balığın Macerası’ adlı oyununun ardından “Çanakkale’den Cumhuriyete” adlı oyun sergilendi.

Saat 19.00’da ise Gençlik Parkı’nda düzenlenen gençlik konserinde ise sahne alan iki grup, seslendirdikleri rock parçalarıyla gençlere eğlenceli anlar yaşattı.

Konserin ardından Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda düzenlenen sergide, belediye bünyesinde açılan hobi kurslarında kursiyerler tarafından yapılan çalışmalar sergilendi. Büyük ilgi gören serginin açılış kurdelesini, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık yaptı. Açılışın ardından sergiyi gezen Işık, Usta Öğretici Gülsüm Babür’den kurs hakkında bilgiler aldı.

Serginin ardından Amfi Tiyatro’da Birikim Tiyatrosu tarafından “Soğan Gibi” adlı oyun sergilendi.

Naci Taner Büyükorman’ın yazdığı, Ersin Çakmak’ın yönettiği 2 perdelik “Soğan Gibi” adlı oyun büyük ilgi gördü. İzleyicileri bazen düşündüren bazen güldüren Soğan Gibi adlı oyunun ardından Başkan Işık, oyunun yönetmeni Ersin Çakmak’a plaket sundu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68