GELİ'DE TEPKİLER ARTIYOR!

GELİ'DE TEPKİLER ARTIYOR!

GELİ'DE TEPKİLER ARTIYOR!

TKİ Kurumu GELİ Müessese Müdürlüğü Yatağan ve Milas çalışanları, GELİ Müdürü Yüksel Akın'ın 'görevden alındı' iddiasına büyük tepki göstererek imza kampanyası başlattılar.

İmza atan çalışanlar; “Siyasetçilerin iş yerlerimize, idari bürokratlarımıza müdahale etmelerine karşı çıkıyoruz. Yapılan görevden alma yanlışlığının düzeltilmesini istiyoruz, bu nedenle imza kampanyası başlattık. Yüksel Akın'a sahip çıkmak TKİ ye, Adalete sahip çıkmaktır” dediler.

Bilindiği üzere GELİ çalışanları, geçtiğimiz Cuma günü öğle saatlerinde bu konuda Maden-İş Sendikası öncülüğünde eylem yapmışlardı.

GELİ Çalışanları, GELİ Müessese Müdürü Yüksel Akın'ın görevden alınma sebebi olarak, Müessese'de 24  25 Åžubat 2011 tarihlerinde işçi alımları için yapılan sınavlarda, AK Parti yönetimlerinin Müessese'ye verdiği 47 kişilik isim listeden bazılarının işe girememesinin olduğunu ortaya atıyor. Bunun doğru bir davranış olmadığını belirterek, Yüksel Akın yerine başka biri de böyle bir haksızlığa uğrasa, yine aynı şekilde davranırdık, doğru iş yapmak adil sınav yapmak suç mu” diyerek tepkilerin dile getiriyorlar.

HÂLÂ İÅž BAÅžI YAPMADILAR

Yapılan işçi alımı sınavlarının, kameralar önünde adaletli bir şekilde yapıldığını savunan GELİ Müessese çalışanları, Åžubat ayında yapılan sınavın ardından 6 ay geçmesine rağmen, sınavı kazananların hala daha iş başı yaptırılmamasını da büyük tepki gösteriyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68