Gençlik ve Spor Bakanı, Gençlik Merkezi için talimatı verdi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yatağan ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün projelerinden biri olan Gençlik Merkezi’nin yapımına başlanması için gereken çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı, Gençlik Merkezi için talimatı verdi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir dizi programa katılmak için geldiği Muğla’da Yatağan ilçesini de ziyaret etti. Yatağan ilçesinden geçişi sırasında AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün en önemli projelerinden biri olan Gençlik Merkezi’nin yapılması planlanan Akyol Mahallesi’ndeki yere gelen bakanı vatandaşlar sevgi gösterileriyle karşıladı.

Bakanı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz, partililer ve vatandaşlar karşıladı.

Gençlik Merkezi’nin yapılması planlanan yerde incelemelerde bulunan Kasapoğlu, konuyla ilgili bilgiler aldı.

Kasapoğlu, beraberindeki bakanlık personellerine, Gençlik Merkezi’nin yapımına başlanması için gereken çalışmaların başlatılması talimatı verdi.

Bakandan Yatağan’a hizmet için destek isteyen AK Parti İlçe Başkanı Tekin, en az 300’er kız ve erkek öğrenciyi barındıracak Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu yapılması, şehir stadı yapılması, Bozüyük Mahallesi’ne çim hokeyi sahası yapılması, mahallelere halı saha yapılması ve güreş eğitim merkezi yapılması talebinde bulundu.

Kasapoğlu, bakanlık personellerine talimatı vererek bu projeler için de gereken çalışmaların yapılması talimatını verdi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık da bakandan BAL’da mücadele eden Yatağanspor’un maçlarını yaptığı sahanın spora elverişli olmadığından yenisinin yapılmasını, yurdun yapılmasını ve Yatağan Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan Gençlik Merkezi’nin bir an önce yapılmasını istedi.

Kasapoğlu’na, Muğla Valisi Esengül Civelek, AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ile AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete eşlik etti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER