Genel Seçim öncesinde sandık görevlilerine eğitim

Yatağan ve Kavaklıdere İlçe Seçim Kurulu Başkanlıkları ile İlçe Seçim Müdürlüğü tarafından 1 Kasım Genel Seçimlerinde görev alacak görevlilere eğitim verildi.

Genel Seçim öncesinde sandık görevlilerine eğitim
 1 Kasım Genel Seçimlerinde Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinde görev alacak olan sandık görevlilerine, Yatağan İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Cengiz Yılmaz, Kavaklıdere İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Meryem Özmen ve Yatağan İlçe Seçim Müdürü Nedim Beyazıt tarafından eğitim verildi.

Yatağan’daki 123, Kavaklıdere’deki 28 sandıkta görev alacak olan sandık kurulu başkanı, memur üye, şoför ve bina sorumlularından oluşan 355 kişilik gruba, sandık kurullarının oluşumu ile görev ve yetkilerini anlatan kitapçıklar dağıtıldı.

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen eğitimler hakkında muhabirimize açıklamalarda bulunan İlçe Seçim Müdürü Beyazıt, eğitimde seçim sürecinde sandık görevlilerin yapması gerekenlerin anlatıldığını söyledi.

Sandık başkanlarının, 31 Ekim Cumartesi günü saat 11.00 ile 15.00 arasında, görev alacakları sandıkları hazırlayarak ve görev yerindeki hazırlıkları tamamlamaları gerektiğini anlatan Beyazıt, oy verme işlemlerinin yapılacağı yerlerin, gerekli hazırlıklar için seçimden bir gün önce açık tutulacağını belirtti.

Sandık görevlilerin 1 Kasım günü en geç saat 07.00’da sandık başında olması gerektiğini vurgulayan Beyazıt, emeği geçen herkese teşekkür ederek seçimin hayırlı olmasını diledi.

Çuvallar dağıtıldı

Sandık kurulu üyelerine verilen eğitimin ardından, oy pusulaları ile diğer malzemelerin içerisinde bulunduğu çuvallar, sandık kurulu başkanlarına teslim edildi.

Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’na gelen ve seçim gününe kadar oy pusulalarını korumakla görevli olan sandık kurulu başkanları, çuvalları İlçe Seçim Müdürlüğü görevlilerinden tutanakla teslim aldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68