Genel seçime doru…

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı önünde partililere seslenerek aday adaylığı için destek istedi.

Genel seçime doru…
 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimleri için aday adaylığını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Nurettin Demir, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı önünde partililere seslendi.

Demir’in parti binası önünde yaptığı açıklamada, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek ve partililer hazır bulundu.

AK Parti iktidarının, Muğla için hazırladıkları projeleri engellediğini iddia eden Demir, “Yaptığımız girişimlerden sonra Muğla’yı ‘Sağlık ve İleri Yaş Turizmi Merkezi’ olarak 5 yıllık planın içine aldırmayı başardık. İktidarın sürekli ensesinde, projelerimizin gerçekleştirilmesi için sürekli takip ettim. İktidar olduğumuz da ulaşım, tarım, turizm, eğitim ve sağlıkla ilgili projelerimizi ardı ardına gerçekleştireceğiz. Ülkemizi ‘Yeni Türkiye’ kâbusundan uyandırmak ve güzel, aydınlık bir geleceğe taşımak biz Cumhuriyet Halk Partililerin görevidir, namus sözüdür” şeklinde konuştu.

Daha yapacak çok işleri olduğunu belirten Nurettin demir sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler devletin kaynaklarıyla kendilerine saraylar, köşkler yaptıran AK Parti iktidarının vaat ettiği ‘Yeni Türkiye’ cehennemini reddediyoruz. Gecelerinde aç yatılmayan, sabahlarına tok kalkılan; Üreticilerinin, emekçilerinin ve çiftçilerinin emeklerinin karşılığını aldığı bir Türkiye için, köylülerinin haklarının 2B adı altında gasp edilmediği, işsizliğin yenildiği, işçi ölümlerinin yok edildiği bir Türkiye için, öğrencilerinin laik, çağdaş ve bilimsel bir eğitim aldığı, gençlerinin geleceğe güvenle baktığı bir Türkiye için, yüce Atatürk’ün gösterdiği uygar, laik bir Cumhuriyet düzeninin egemen olduğu, toplumun tüm kesimlerinin daha rahat bir nefes aldığı, geleceğe umutla ve güvenle bakabildiği, daha zengin, daha huzurlu, daha mutlu bir Türkiye için umut biziz.”

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan
adnan - 7 yıl Önce

çarşamba günü chp adayları kendilerini tanıttı. dikkat çeken ulalı eski il başkanı mustafa öztürkün olmamsı. eski il başkanı süleyman girgini mi destekliyor acaba?

adnan
adnan - 7 yıl Önce

yatağan belediye başkanı çok düşünceli duruyor.sıkıntısımı var yüzünden sıkıntılı olduğu anlaşılıyor. fevzi abisi bu sefer yok. süleymanın durumu onu iyice üzmüş gibi.

SIRADAKİ HABER

banner68