Genlik ve Spor Bayramı’nda Turnuva Coşkusu

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları nedeniyle Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen futbol, voleybol ve masa tenisi turnuvaları sona erdi. Turnuvalarda dereceye giren öğrenci ve okullar için düzenlenen ödül töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na yakışır etkinlikler düzenlediğimizi düşünüyoruz” dedi.

Genlik ve Spor Bayramı’nda Turnuva Coşkusu
 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvalar sona erdi.

Futbol, voleybol ve masa tenisi gibi spor dallarında düzenlenen turnuvalar birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olurken, dereceye giren okul ve öğrencilerin ödülleri geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen törenlerle dağıtıldı.

Ortaokullar arasında düzenlenen futbol turnuvasında Cumhuriyet Ortaokulu birinci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu ikinci ve Turgut Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulu üçüncü oldu.

Ayrıca voleybol turnuvalarında Madenler Ortaokulu birinci, Turgut Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulu ikinci ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu üçüncü olurken, masa tenisinde birinciliği 23 Nisan Ortaokulu’ndan Orhancan Duru, ikinciliği 23 Nisan Ortaokulu’ndan Alper Özdemir, üçüncülü ise Cumhuriyet Okulu’ndan Muhammet Enes Söbü göğüsledi.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen turnuvaların birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdür Mustafa Baykal; “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın adına yakışır etkinlikler düzenlediğimizi düşünüyorum.

Yatağan merkez ve bağlı birimlerde eğitim veren okullarımızın katılımıyla düzenlenen turnuvalarımız yoğun ilgi gördü.

Yatağan Kaya Köstepen Stadı’nda düzenlediğimiz futbol turnuvaları profesyonel organizasyonları aratmazken, voleybol turnuvasında ise müthiş bir şampiyonluk mücadelesi yaşandı. Ayrıca masa tenisinde de öğrencilerimizin bireysel yetenekleri dikkat çekti.

Bu gibi etkinlikler öğrencilerimizin bireysel gelişiminde önemli rol oynayacağı gibi birlikte hareket edebilme yeteneklerini de geliştirecektir. Bu vesileyle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER