Gergin geçen genel kurulda zafer Köklü’nün

Yatağan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın olağan genel kurulunda mevcut Oda Başkanı Nizamettin Köklü ile Tugay Yaka’nın listeleri yarıştı. Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı seçimde, rakibine 94 oy fark atan mevcut Oda Başkanı Köklü, yeniden başkan seçildi.

Gergin geçen genel kurulda zafer Köklü’nün

Yatağan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu, Yatağan Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İlçedeki şoför, nakliyeci, servis, taksi ve otobüs işletmeciliği yapan esnafın büyük ilgi gösterdiği genel kurulda, mevcut Oda Başkanı Nizamettin Köklü ile S.S. 20 Nolu Yatağan Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tugay Yaka’nın listeleri yarıştı.

Olağan Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Köklü, kendilerine 4 yıl önce verilen kutsal görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını ve yeni projelerle yeniden üyelerin karşısına çıktıklarını söyledi.

Köklü, yeniden seçilmesi durumunda gelecek 4 yıl içerisinde, oda binasının üst katına eğitim ve toplantı salonu yapmak istediklerini ve büyük kurtarıcıyı değerlendirerek daha iyi hizmet vermeye çalışacaklarını belirtti.

Yapacaklarını anlatan Köklü, “Odamıza almış olduğumuz Yeni Mahalle İnönü Bulvarı’ndaki 425 metrekarelik arsanın plan projesini ve taslağını hazırlattık. Bu dönemimizde dört katlı binamızın temelini atmak için çalışacağız. Kamyoncu esnafımız için Muğla Mermerciler Derneği ile görüşerek Ermaş’a ait fabrikanın yurtiçi ve yurtdışı taşımacılığını odamıza bağlı olan kooperatife verilmesi için söz aldık” diye konuştu.

Köklü, üyelerin sorunlarının çözümü noktasında çaba harcadıklarını belirterek, “UKOME ile halk otobüsü dönüşümlerinde çok sorunlar yaşadık. Bazılarını aştık, aşılmayan sorunlarımız da var. Bazı üyelerimizin mağdur olduğunu da biliyoruz” dedi.

Yaka ise, 4 yıldan beri S.S. 20 Nolu Yatağan Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin başkanlığını yürüttüğünü ve kooperatifi için elinden geleni yaptığını söyledi.

Şoför esnafının yaşadığı sorunlara çözüm olmak için adaylığını açıkladığını kaydeden Yaka, “Eğer fırsat verilirse, Muğla-Aydın karayolu üzerinde uygun bir arazide otopark ve yediemin gerekli girişimlerde bulunmak istiyoruz. İzinleri aldıktan sonra burayı kantarlı kamyon garajına çevirmek istiyoruz. Şuanda elimizde bir kurtarıcı mevcut. Bir kamyon alıp elimizde bulunan hurdaya ayrılan kurtarıcının malzemelerini aldığımız kamyona geçirerek, federasyondan bir kurtarıcı alarak sigorta şirketleri ile anlaşıp 3 kurtarıcı 4 personel ile her zaman hizmetinizde olacağız. Buralardan elde edilen gelirler ile hizmet binamızı, misafirhaneyi ve yemekhaneyi yaptırmak da planlarımı arasındadır” diye konuştu.

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Süleyman Can ise, her iki adaya başarılar dileyerek, yeni yönetimin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından odaya ve ilçedeki şoför esnafına destek ve katkıda bulunanlara plaket verildi.

Olağan Genel Kurul, yapılan seçimle sona ererken, kullanılan 357 oyun 224’ünü alan mevcut Oda Başkanı Köklü, yeniden oda başkanı seçildi. Yaka’nın 130 oy aldığı genel kurulda, 3 oy da geçersiz sayıldı.

Nizamettin Köklü başkanlığındaki Yatağan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın yeni yönetimi, şu isimlerden oluştu:

Mehmet Koca, Salih Çetin, Özcan Özen, Mehmet Tan, Celal Uçar ve Serkan Özdemir.

Öte yandan, zaman zaman gerginliklerin yaşandığı olağan genel kurulda, kızı hakkında açıklamalarda bulunan Köklü’ye tepki gösteren Yaka, yeni yönetimi teker teker kutlarken, Başkan Köklü’yü es geçtiği görüldü.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 07:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47