Gezici Araç Muayenesine İlgi Büyük

Araç muayene işlemlerini 20 yıl boyunca kiralayan ve 81 ilde 262 noktada hizmet veren Tüvturk, belde ve köylerdeki araç sahipleri için gerçekleştirilen gezici muayene işlemlerine devam ediyor. Yarın Yeşilbağcılar Beldesi’nde hizmet verileceğini belirten yetkililer hizmete araç sahiplerinin yoğun ilgi gösterdiğini belirtiyorlar.

Gezici Araç Muayenesine İlgi Büyük
 Araç muayene işlemlerinin özelleşmesinin ardından 20 yıl boyunca araç muayene işlemlerini üstlenen Tüvturk 81 ilde 193’ü sabit, 73’ü gezici olmak üzere toplam 262 noktada işlem yapmaya devam ederken, gezici araçlarla muayene işleminin yarın Yeşilbağcılar Beldesi’nde yapılacağını belirten yetkililer, gezici muayene işlemlerine büyük ilgi olduğunu belirttiler ve; “Özellikle traktörler için il ve ilçe merkezlerindeki sabit istasyonlarda gerçekleştirilen muayene işlemleri problem haline gelebiliyor. Bu nedenle ülke genelinde 73 gezici aracımız hizmet veriyor.

Bu araçlar ilçe merkezlerinde olduğu gibi, belde ve köy merkezlerinde de hizmet vermeye başladı.

Amacımız özellikle köylerdeki vatandaşlarımızın yaşadığı problemlerin önüne geçmek. Böylece eksik evrakla araç kullanılmasının önüne de büyük oranda geçilmiş olunuyor” ifadelerini kullanarak; “Tüvtürk Mobil(Gezici) araç muayene istasyonu yarın Yeşilbağcılar Beldesi Belediye meydanında hizmet verecektir. Traktör ve motorlu bisikletler ile otomobillerin muayene ve kontrol işlemleri yapılacaktır” şeklinde konuştular.

Ayrıca yapılan açıklamada, kontrole gelecek araçların Ödenmemiş Motorlu Taşıtlar Vergisi ve trafik cezalarının bulunmaması, Vergi dairesine kayıtlı olması, Zorunlu Trafik Sigortalarının yapılmış olmasının gerekliliğine vurgu yapılarak, araç sürücülerinin ruhsatlarını yanında bulundurmalarının gerekli olduğu belirtildi.  

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68