GİBYE YEŞİLBAĞCILAR DERNEĞİ KURULUYOR

GELİ tarafından istimlak edilen Yeşilbağcılar Beldesi halkını yeniden bir araya getirmek amacıyla düzenlenen toplantıların üçüncüsü geçtiğimiz Salı akşamı Ahmet Necati Özdemir Parkı’nda yapıldı. Toplantıya katılanlar tarafından Gibye Yeşilbağcılar Derneği’nin kurulması yönünde karar alındı.

GİBYE YEŞİLBAĞCILAR DERNEĞİ KURULUYOR
 Yatağan Termik Santrali’nin kömür ihtiyacını karşılamak amacıyla Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) tarafından istimlak edilen Yeşilbağcılar Beldesi halkının, beldeliler arasında bütünlüğü korumak amacıyla gerçekleştirdiği toplantıların üçüncüsü3 Eylül 2013 Salı günü Ahmet Necati Özdemir Parkı’nda gerçekleştirildi.

Yeşilbağcılar Beldesi’nden ve Yatağan’da ikamet eden Yeşilbağcılar halkından çok sayıda kişinin katıldığı toplantıda Gibye Yeşilbağcılar Derneği’nin kurulması konusunda karar alındı. Toplantıda belde ve belde halkıyla ilgili pek çok konu da masaya yatırıldı.

Toplantıda alınan kararların ardından açıklama yapan vatandaşlar; “Yeşilbağcılar kültürünü, örf, adet, gelenek ve göreneklerimizi gelecek kuşaklara aktarmak düşüncesiyle toplantıya katılanların ortak kararı ile Gibye Yeşilbağcılar Derneği kurulması konusunda karar aldık. Bundan sonra da toplantılarımız devam edecektir. Bu toplantıya katılamayan tüm halkımızı gelecek zamanlarda yapacağımız toplantılara katılmalarını bekliyoruz. Bizler bu derneğin kurulmasının gelecek kuşaklar için çok yararlı olacağı kanısındayız. Kurma kararı aldığımız derneğimiz tüm Yeşilbağcılarlılar’a hayırlı olsun” dediler.

Toplantı sonunda Yeşilbağcılar halkından olan ve geçtiğimiz günlerde ‘Kaybolan Kasaba Gibye’ adlı kitabı belde halkıyla buluşturan Ramazan Gibyeli kitabını katılımcılara taktim etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2013, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ENİŞTE.
ENİŞTE. - 6 yıl Önce

hayirli olsun,muğla da sezai bey tarafından kurulan ayni isimli dernekten haberleri yok herhalde.inşallah köyün ayrildiği gibi olmaz,26 kilometreye 2 dernek fazla olmazmi

devrimci
devrimci - 6 yıl Önce

Yesilbagcilar yatagana uzak degil herkes zamaninda satip yatagana yerlesmis simdi yesilbagcilar dernegi kurduk diyolar beldenizi o kadar seviyordunuz buyrun gelin burda yaşayin terk ettikten sonra bunlarin olmasi komik geliyo dogrusu

çarşı48
çarşı48 - 6 yıl Önce

duyanda gibyeyi memleketin diğer ucunda zannedecek.çok güldürdünüz beni allah sizide güldürsün :))

.....
..... - 6 yıl Önce

Genclere örf adet birakmdaniz siz yaşadiniz topraklar bir çirpida para uğruna nasil satilr diye yol göstermiş oldunuz birlik berberlik kurmak yerine köymuzde kalip kalkndirmak yerine köyü terk ettiniz simdi de dernek kurduk diyipte komik duruma düşmeyin yataganla bagcilar arasi uzak degil

SIRADAKİ HABER