GİBYELİLER DERNEĞİ RESMİYET KAZANDI

GELİ tarafından istimlak edilen Yeşilbağcılar beldesi halkını yeniden bir araya getirmek amacıyla oluşturulan Yatağan GibyeYeşilbağcılar Yardımlaşma ve Dayanışma komisyonu resmiyet kazanarak dernekleşti. Beldeliler arasında birlik beraberlik duygularını güçlendirmek için kurulan derneğin geçici başkanlığına İlyas Sarı getirilirken başkan yardımcısı ise Fahrettin Kerim Bağcı oldu.

GİBYELİLER DERNEĞİ RESMİYET KAZANDI
 Geçtiğimiz yıllarda Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) tarafından termik santrallerin kömür ihtiyacını karşılamak amacıyla GELİ tarafından istimlakistimlak edilen Yeşilbağcılar beldesi halkını yeniden bir araya getirmek, Yeşilbağcıların (eski adı Gibye) tarihini, geçmişini ve kültürünü korumak, folklorik ve diğer bütün değer ve zenginliklerini ortaya çıkarmak, korumak, değerlendirmek ve bölgenin gelişmesi, bölgenin tanıtımına katkıda bulunmak, eğitim, tarihsel ve kültürünü gelecek kuşaklara aktararak hemşerileri arasında yardımlaşma ve dayanışmayı güçlendirerek Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile amacıyla oluşturulan Yatağan GibyeYeşilbağcılar Yardımlaşma ve Dayanışma komisyonu resmiyet kazanarak dernekleşti.Derneğin ilk yönetim kurulu toplantısı 9 Şubat 2014 Pazar günü Yeni Mahalle Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Alaattin Karakaş Kahvehanesi’nde yapıldı. Yapılan yönetim kurulu toplatısındaYatağan GibyeYeşilbağcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı’na ilk olağan genel kurul yapılana kadar İlyas Sarı, başkan yardımcılığına ise Fahrettin Kerim Bağcı getirildi. Yönetim kurulu toplantısında ayrıca 6 ay içinde ilk olağan kongrenin yapılması kararı çıktı. Yapılan yönetim kurulu toplantısı ile Yatağan GibyeYeşilbağcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı’na getirilen İlyas Sarı; “Derneğe üye olmak isteyen hemşerilerimizin kimlikleriyle başvurmaları yeterlidir. Derneğimizin tüm Yatağan ve (Gibyeli) Yeşilbağcılarlılar’a hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 19:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
bagcilarli
bagcilarli - 6 yıl Önce

Komiksiniz yataganda yeşilbagcilar Derneği

bagcilarli
bagcilarli - 6 yıl Önce

İstimlak parası alirken herkes nekadar para gelecek diye hesaplmaya başladı aldıktan sonra kimse koyum diyipte köyü nde kalmadi yatagan mugla veya civar köylere gitti o da yetmezmis gibi bazilari baskanin yeniliklerini elestirdi ne haddineyse birlik olup köyde yenilklere adim atmak varken simdide sekiz kilometre de dernk kurmuşlar komik insanlar

cevdet yildirim
cevdet yildirim - 4 yıl Önce

derneginiz hayirli olsun

SIRADAKİ HABER