Gibyeliler Komisyonu Oluşturuldu

GELİ tarafından istimlak edilen Yeşilbağcılar beldesi halkını yeniden bir araya getirmek amacıyla düzenlenen toplantıların ikincisi Salı akşamı yapıldı. Toplantıya çok sayıda beldeli katılırken, oluşturulan 10 kişilik komisyonun beldeliler arasında birlik beraberlik duygularını güçlendirmek için girişimlerde bulunacağı belirtildi.

Gibyeliler Komisyonu Oluşturuldu
 Termik santrallerin kömür ihtiyacını karşılamak amacıyla GELİ tarafından istimlak edilen Yeşilbağcılar Beldesi halkının, beldeliler arasında bütünlüğü korumak amacıyla gerçekleştirdiği toplantıların ikincisi Salı günü saat 21:30’da Ahmet Necati Özdemir Parkı’nda gerçekleştirildi.

Çok sayıda beldelinin katıldığı toplantıya merkezi Muğla’da olan Gibyeliler Derneği yönetimi ve üyeleri de destek verirken, toplantıda yapılan konuşmalarda oluşturulan topluluğun ilk amacının beldeliler arasındaki bütünlüğü korumak olduğuna vurgu yapıldı.

Toplantıya katılan Gibyeliler Derneği yönetimi adına konuşan Sezai Gencer; “Beldelilerimizin göç süreci istimlak süreci öncesine dayansa da bu süreç içerisinde beldemizin dışarı önemli miktarda göç verdiğini biliyoruz. Bizler Muğla merkezde yaşayan Yeşilbağcılarlılar olarak kurduğumuz dernekle bir araya geldik. Muğla’da yaşayan 150’ye yakın Yeşilbağcılarlı aile var. Doğal olarak bu rakam Yatağan’da 500’e yakın. Bizim Muğla’da oluşturduğumuz birliğe benzer bir oluşum Yatağan’da da oluşturulursa güzel olur. Hatta bu iki oluşumun Gibyeliler Derneği çatısı altında birleştirilmesi de düşünülebilir” ifadelerini kullanırken, toplantıda belde ve belde halkıyla ilgili pek çok konu masaya yatırıldı.

Toplantı sonunda; Fahrettin Kerim Bağcı, Zafer Çine, Yılmaz Karamersin, İlyas Sarı, Ahmet Öngörü, Şükrü Gedik, Şerif Ali Akın, Fercani Aratal, Hakkı Güler ve Beyhan Kuzgun isimlerinden meydana gelen 10 kişilik komisyon oluşturulurken, yapılan açıklamada; “Komisyonumuz beldemiz ve belde halkımızla ilgili konuları belirli aralıklarla gerçekleştirilen toplantılarda gündeme getirecek ve görüşerek gerekli girişimlerde bulunacak” denildi.

Ayrıca toplantı gündeminin siyasi konuların dışında tutulması ve oluşturulan komisyonda AK Parti, CHP ve MHP kanadından temsilcilerin yer alması dikkat çekti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER