Gibyeliler Yemekte Bir Araya Geldi

İstimlak süreci tamamlanan Yeşilbağcılar Beldesi eski yerleşim alanına geçtiğimiz yıl düzenlenen yemekle veda eden Gibyeliler Derneği, yeni yerleşim alanlarına Pazar günü Dağdibi Mahallesi Piknik Alanı’nda okutulan mevlitle “merhaba” dedi.

Gibyeliler Yemekte Bir Araya Geldi
  

Yeşilbağcılar Beldesi’nin istimlak sürecinde beldeden taşınan vatandaşları bir arada tutmak amacıyla kurulan Gibyeliler Derneği Pazar günü belde sakinlerini bir araya topladı.

Gibyeliler Derneği ve Yeşilbağcılar Belediyesi ortaklığında düzenlenen etkinliğe halen Yeşilbağcılar Beldesi’nde ikamet eden vatandaşlarla belde dışına göç eden pek çok kişi katılırken, Gibyeliler Derneği Başkanı Sezai Gençer etkinlik sırasında yaptığı konuşmada; “Eski adı Gibye olan Yeşilbağcılar Beldesi eski yerleşim alanına geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlikle veda ettik. Çok sayıda kişi düzenlediğimiz etkinliğe katıldı ve bu etkinlikleri geleneksel hale dönüştürmeye karar verdik. Eski yerleşim alanında düzenlenen etkinliğin ardından bugün de Dağdibi Mahallesi’nde belde sakinleriyle bir araya geliyoruz. Amacımız hem en kutsal vazifeyi üstlenen annelerimizin Anneler Günü’nü bir arada kutlamak hem de dört bir tarafa dağılmak zorunda kalan beldelilerimizle bir araya gelebilmek” dedi.

Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili ise; “GELİ’nin istimlak alanı içinde kalan eski yerleşim alanımıza tamamen veda ettik. İstimlak sürecinde pek çok vatandaşımız yeni yerleşim alanlarımızda ikametine devam etti ancak bir çoğu da belde dışına göç etti. Muğla ve Yatağan’ın yanı sıra pek çok köy ve belde ile il dışında hemşerilerimiz bulunuyor. Gibyeliler Derneği de bu süreçte çok önemli bir vazife üstlendi ve birleştirici bir rol oynadı. Gibyeliler Derneği ile ilk ortak etkinliğimizi geçtiğimiz yıl eski yerleşim yerimize veda ederken düzenledik ve etkinliğe yoğun katılım sağladık. Yüzlerce beldelinin tek yürek olduğu veda etkinliğinin ardından ikinci etkinliğimizi Dağdibi Mahallesi’nde düzenliyoruz. Aslında etkinlik çeşitli ikramlar ve mevlidin yanı sıra müzikli eğlence ile de renklendirilecekti ancak Hatay’da meydana gelen bombalı saldırı nedeniyle bunların bir çoğunu iptal ettik” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından etkinlikte pilav ikramı da yapılırken, hem Anneler Günü kutlanmış oldu hem de okunan dualarla yeni yerleşim alanlarına “merhaba” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER