Gıda üreten ve satanlara yeni yönetmenlikler anlatıldı

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıda gıda maddesi üreten ve satanlara yeni yönetmenlik anlatıldı.

Gıda üreten ve satanlara yeni yönetmenlikler anlatıldı

Yatağan Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Menek ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu’nun da katıldığı toplantıda, İlçe Tarım Müdürlüğü personeli Veteriner Hekim Cem Kara, katılanlara ayrıntılı bilgi verdi.

Kuzu, burada yaptığı konuşmada, “Toplantıya katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bu akşam burada sizlere İlçe Tarım Müdürlüğü personeli tarafından gıda güvenliği konusunda yeni yönetmenliklerle ilgili geniş bilgi verilecek” dedi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Menek de, “Ben 5 ay önce Yatağan’a atandım. Yatağan güzel, hoş ve sıcakkanlı insanların yaşadığı bir yer. Burayı sevdim.  Gıda güvenliği ve hijyen çok önemli. Cezalar çok ağır, yönetmenliklere uyarsanız sorun yaşamazsınız.  Halk sağlığı ve gıda güvenliği her geçen gün öne çıkıyor. Bu kapsamda sizler ürettiğiniz ürünlerin içinde eğer alerjen madde, alkol, domuz eti vesaire gibi bulunan maddeleri iş yerinize asacağınız şemada belirteceksiniz. Kurallara uymanız gerekiyor” diye konuştu.

Daha sonra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Veteriner Hekim Cem Kara, gıda güvenliği konusunda yeni yönetmenliklerle ilgili slayt ortamında geniş bilgi verdi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68