Girgin: “Bir alkış da temizlik işçilerine”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, belediyelerde çalışan tüm işçilerin kadroya alınmasını talep etti.

Girgin: “Bir alkış da temizlik işçilerine”

Menteşe Belediye temizlik işçilerini ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, salgın döneminde belediye işçilerinin de sağlık emekçileri gibi önemli bir iş yaptığını söyledi.

Koronavirüse rağmen temizlik işçilerinin çalışmak zorunda kaldığını belirten Girgin, “Onlar, biz uyurken sokaklarımızı temizleyenler. Onlar, uyandığımızda mahallemizi, şehrimizi tertemiz görmemizi sağlayanlar. Onlar, temizliğin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seren pandemi sürecinde canlarını hiçe sayarak bir saniye bile görevlerini aksatmayan isimsiz kahramanlar, Onlar temizlik işçileri. Onların yazı kışı yok. Her zaman halkın hizmetindeler. Menteşe Belediyesi temizlik işçilerine ziyaret gerçekleştirdik. Onların şahsında tüm temizlik işçilerinin fedakarlıklarına dikkat çektik” dedi.

PANDEMİ DÖNEMİ İÇİN EK ÖDEMELER YAPILMALI

Girgin, temizlik işçilerinin refah seviyelerinin yükseltilmesi gerektiğini ve daha iyi şartlarda çalışması gerektiğini kaydederek, şöyle konuştu:
“Birçoğumuz daha yatağımızda ya da yeni uyanmışken onlar mesailerine çoktan başlamış oluyorlar. Gün ağarırken evlerinden çıkan temizlik işçileri saat 05.00'i gösterdiğinde mesailerini bitirmiş oluyorlar. Saat 07.30’u gösterdiğinde daha iyi ve temiz bir şehre uyanmamız için diğer vardiya mesaiye başlamış oluyor. Salgın döneminde Belediye işçilerimiz hizmetlerin aksamaması adına risk altında olmalarına rağmen tedbirleri alarak fedakarca hizmet üretiyorlar. İktidar pandemi döneminde risk altında çalışan başta sağlık emekçileri olmak üzere temizlik işçileri dahil tüm çalışanlara, bu zor günleri atlatacak ek ödemeler yapmalı ve tüm Belediye işçileri kadrolu olmalıdır. Kamuda kadrosuz işçi kalmamalıdır.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68