Girgin, “Suyun siyaseti olmaz”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Yatağan Ovası ve Turgut’un altından çıkartılması planlanan kömür ile ilgili konuştu. Girgin, su rezervini yok etmeye yönelik çalışmaların takipçisi olacaklarını söyledi.

Girgin, “Suyun siyaseti olmaz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Yatağan Ovası ve Turgut’un altında oluşturulması planlanan yer altı kömür ocağıyla ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almak ve partililer ve vatandaşlarla bilgi alışverişinde bulunmak üzere Yatağan ilçesine geldi.

İlk olarak parti binasını ziyaret eden Girgin, burada İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclisi üyeleri ve partililerle bir araya geldi.

Partililerle görüştükten sonra açıklamalarda bulunan Girgin, “Enerjiye tabi ki de ihtiyacımız var. Tabi ki yeraltı kaynaklarımızdan yararlanmamız gerektiği de su götürmez bir gerçek ama Yatağan ovasındaki bu kömür su götürüyor maalesef. O bölge, Muğla içme suyunun karşılandığı bir bölge ve Muğla’nın su rezervini tehdit etmek pahasına böyle bir projenin yapılmasını doğru bulmuyorum. Üstelik dar katılımlı toplantılarla sanki kapalı kapılar ardında bir şeyler kurtarılmaya çalışılıyor algısı yaratarak bunun yapılmasını hiç doğru bulmuyorum. Şeffaf olunması gerekiyor. Bölge halkına rağmen bir şeyleri oldu bittiye getiremezsiniz. Şuan fizilibite aşamasında olduğu söyleniyor. Biz her aşamasında konunun takipçisi olacağız. Suyun siyaseti olmaz, bu olaya siyaset üstü bakıyoruz” diye konuştu.

Daha sonra Yatağan Ziraat Odası’nı ziyaret eden Girgin, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kuru ve oda üyeleriyle görüştü.

Girgin, daha sonra Çarşamba Pazarına giderek, Yatağan Ovası ve Turgut’taki tarım arazilerinde ürettikleri ürünleri, pazarda satan çiftçilerle görüşerek, bilgi alışverişinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68