Girgin:” Yetkilileri Göreve Davet Ediyorum”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Yatağan’da yaşanan trafik kazası sonucu ihmalleri dile getirip, yetkilileri göreve davet etti

Girgin:” Yetkilileri Göreve Davet Ediyorum”


Yatağan ilçesinde ailesi ile birlikte pazar alışverişi için ilçe merkezinde kurulan semt pazarına gelen 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi Merve A. yolun karşısına geçmeyi engelleyen bariyerin açık olmasından yararlanarak karşıya geçmek isterken aracın çarpması sonucu ağır yaralanmıştı. Tedavisinin devam ettiği ve yoğun bakımda olduğu öğrenilen minik Merve için o sırada olay yerinde bulunan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin karayolları 2. Bölge Müdürü Murat Gönenli ile iletişime geçip, bugün yaşanan olay için çok üzgün olduğunu ve en işlek caddenin yayaların geçişi için sorunlu ve yetersiz olduğunu, engellilerin, pazar arabası ve bebek arabası ile karşıdan karşıya geçmek isteyenlerin kaldırım nedeniyle yardım almadan geçmesinin çok zor olduğunu dile getirip yaya güvenliği için ciddi önlemler alınmasını ve konunun takipçisi olacağını belirtti. Girgin, yetkilileri göreve davet etti. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin yapmış olduğu açıklamada;

"Kaza değil bu; asla değil,kazayı kaza yapan “öngörülemez”olmasıdır.
Ama burada yapılan, İnönü Bulvarı’nın Yatağan Halkı göz ardı edilerek ve dikkate alınmayarak bir otoban haline dönüştürülmesidir.

Otobanlar sadece araçlara yöneliktir ve yaya girişi yasaktır. Siz şehrin merkezinden geçen yolu otoban zihniyetiyle inşaa ederseniz yayaları düşünmezseniz,vahim sonuçlara neden olacak olaylara sebebiyet vermiş olursunuz ki bunun adına da kaza demek yanlış olur. 
Bu ,ihmaller zincirinin er geç beklenilen sonucudur.
Kızımızın sağlık durumu hakkında sürekli bilgi alıyorum. 
Umarım bir an önce sağlığına kavuşur ve aramıza döner. 
Tüm dualarımız Merve kızımız için... Umarım bu yol yaya geçişi için bir an düzenlenir ve bu yaşanılan son kaza olur. "dedi.

Elif Ertan

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68