Girgin’den Bakan Yıldız’a Sert Cevap!

Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın “Enerji özelleştirmelerindeki gecikme canımı sıktı” açıklamasına sert cevaplar verdi.

Girgin’den Bakan Yıldız’a Sert Cevap!
 Pazartesi günü basında yer alan açıklamasında, “Özelleştirmelerdeki gecikme canımı sıktı” diyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a cevaben açıklamada bulunan Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi Başkanı Süleyman Girgin, Bizim canımız, milletimiz ve devletimiz adına, özelleştirme ihalesi kökten iptal edilmedi diye sıkıldı. Sayın Bakanım, siz alıcı firmalar adına mı üzüldünüz, o yüzden mi canınız sıkıldı? Alıcı firmalar sizinle gurur duymalı” dedi.

Girgin, yaptığı açıklamada; “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, pazartesi günü gazetelerde yer alan ve işçilerin ve bölge halkımızın büyük tepkisine yol açan, Yatağan, Yeniköy, Kemerköy termik santralleri ve kömür sahalarının özelleştirme ihalesinin 2 ay ertelenmesi kararına atıfta bulunarak “Özelleştirmelerdeki gecikme canımı sıktı” açıklamasını yapmıştır.

Özelleştirme ihalelerinin ertelenmesi bizim de canımızı sıktı.

Çünkü biz; ülkemiz, halkımız açısından telafisi mümkün olmayan olumsuz sonuçlara yol açacak, enerji ihalelerindeki şaibelere ilişkin soruşturma haberlerinin medyada boy boy yer aldığı bu süreçte bu özelleştirme ihalelerinin kökten iptalini bekliyorduk.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da özelleştirme ihalelerinin ertelenmesine üzüldüğünü, canının sıkıldığını açıklamasından öğrendik.

Açıklamadan öğrendiğimize göre, Sayın Bakan ihalelerin zamanında yapılıp, firmaların milletin malı olan termik santral ve kömür sahalarına sahip olamadıklarına üzülmüş.

Türkiye Cumhuriyetimizin Sayın Bakanı’nın bu açıklaması haklı olarak bölgemiz insanı, enerji ve maden işçileri tarafından büyük tepkiyle karşılanmıştır.

Ama bu açıklamanın bu işletmelere talip olan firmalar tarafından bir özür mahiyetinde büyük bir memnuniyetle karşılandığını düşünüyoruz.

Yani, bizce termik santral ve kömür sahalarının alıcı firmaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız ile gurur duyuyor olmalılar” dedi

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 13:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 6 yıl Önce

Asgari ücretle kirada oturan çocuk okutan yokluk içinde o kadar vatandaş varken vay efendim satılmasın diyenlere şaşıyorum sizin derdiniz satılan milletin mali değil düşecek olan maaşlariniz emekliliği 10 yıl önce geçen işçiler neden emekli olmaz peki vatanını milletini seviyorsa bırakın bu işleri satilsin, satilsin ki herkes hakettiği ücreti alsın...

ssssss
ssssss - 6 yıl Önce

büyük insanlar büyük düşünür.....

SIRADAKİ HABER